На сто сорок четверту добу героїчного протистояння Української нації російському воєнному вторгненню в країні відбулися кадрові зміни. Президент України відсторонив генпрокурорку Венедіктову та усунув голову СБУ Баканова.
Про це повідомляє редакція.
На сайті президента України зʼявилося два укази про усунення з посади генерального прокурора Ірину Венедіктову та главу Служби безпеки України Івана Баканова.
Баканова усунули від виконання обов’язків голови Служби безпеки України відповідно до статті 47 Дисциплінарного статуту ЗСУ.
У цій статті вказано наступне: невиконання (неналежне виконання) службових обов’язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов’язків.
Венедіктову відсторонили відповідно до частини другої статті 11 закону «Про правовий режим воєнного стану».
Виконуючим обов’язки генпрокурора призначили Олексія Симоненка.
У своєму вечірньому зверненні Володимир Зеленський пояснив своє рішення. Він ухвалив рішення про відсторонення від посади Генерального прокурора та про усунення голови Служби безпеки України через великий масив злочинів. Для підтвердження навів їх цифри.
Станом на сьогодні зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів. У 198 кримінальних провадженнях відповідним особам повідомлено про підозру.
Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території та працюють проти нашої держави.
"Такий масив злочинів проти основ національної безпеки держави та зв’язки, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами росії, ставлять дуже серйозні запитання до відповідних керівників. Кожне з таких питань отримає належну відповідь", - повідомив Володимир Зеленський.
Раніше народний депутат, член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки ВР Федір Веніславський заявляв, що у Верховної Ради немає претензій до діяльності Служби безпеки України. У період війни спецслужба виконує всі свої функціональні обов’язки і постійно комунікує з парламентарями для покращення роботи. Як виявилося ці слова не збігаються із реальністю.