Вчора, 24 травня, на Кременеччині трапилась трагедія - на санній трасі під час тренувань загинула школярка Новосад Діана. Траса не нова і давно потребувала ремонту.
Щож відомо про стан траси у селі Млинець?
Збудували санну трасу ще в далеких 30-х роках XIX століття. З самого початку траса виконувала розважальну функцію — слугувала для катання туристів і місцевих жителів, а також зимового відпочинку. Як вид спорту санкарство в Україні почало розвиватися з 60-х років XX століття.
Тренуються на трасі усі ці роки і любителі, і спортсмени олімпійської збірної, проте, траса дуже далека від ідеалу, хоча це єдина професійна дерев'яна траса в Україні.
Фактично утримує трасу фізкультурно-спортивне товариство "Колос".
Ще у 2021 році у коментарі "Суспільному" директор санної траси – член громадської організації "Фізкультурно-спортивне товариство "Колос" Анатолій Малищик розповідав, що санну трасу не ремонтували близько двадцяти років, а впродовж цього часу працівники комплексу власними силами латали проблемні ділянки.
Придатними для спуску, на той час, були лише 800 метрів.
Як повідомляють на сайті "ukrainer.net" із державного бюджету трасу не фінансують, її перевели на місцевий. На обласному рівні вирішили об’єднати три школи зимових видів спорту — кременецьких санкарів і стрибунів на лижах із трампліна та тернопільських біатлоністів.
Ще у 2019 році спортсмен-санкар із Кременця Андрій Мандзій розповідав, що стан брусу траси погіршився. Необхідно замінити половину.
"Для безпеки спортсменів ці ділянки не використовують під час змагань, проте тренування там усе ж проводять. Трасу підтримують поточним ремонтом, але заміни потребують і самі опори", - розповідали на сайті.
Пройшло з того часу чотири роки, проте за весь цей час, ніхто не потурбувався про те, аби розвивати на Тернопільщині санкарство і провести капремонт санної траси на Кременеччині. Хто ж тепер понесе відповідальність за смерть дівчинки, яка просто хотіла стати впавною санкаркою?