Під час воєнного стану в Україні діє комендантська година. Її терміни залежать від конкретного регіону та ситуації, яка наразі там виникла. Ті особи, які порушують комендантську годину, мають понести адміністративну відповідальність. Про це розповів адвокат Андрій Новак.
Випадки, коли людина порушувала правило комендантської години, а їй замість штрафу або разом із ним вручали повістку, не одиничні.
Я би сказав, що це незаконно та неправомірно, але такі реалії життя існують, – зауважив адвокат.
Варто зазначити, що під час комендантської години заборонено знаходитись на вулиці й у громадських місцях по всій Україні. Також не можна користуватись транспортом. Однак є й винятки - особи, які мають спеціальні перепустки.
Порушника має зупинити патруль, аби з'ясувати причини перебування людини на вулиці під час комендантської години. У випадку відсутності на це об'єктивної причини особі випишуть штраф, або їй можуть загрожувати громадські роботи чи адміністративний арешт до 15 діб.
У випадку, якщо ж порушник буде чинити патрульній поліції опір, то йому випишуть штраф від 17 до 34 тисяч гривень. Також за такі дії може бути передбачено позбавлення волі.