Різні міжнародні фонди доволі часто допомагають виплатами внутрішньо переміщеним особам. Зазвичай інформацію про виплати можна знайти на офіційних сторінках цих міжнародних організацій, або на місцевих сайтах.
Проте, останнім часом у соцмережах також трапляються шахрайські пости про виплати від різних українських банків, або Укрпошти.
Багато людей тоді, повіривши в фейкову рекламу, почали звертатись до установ і питати про виплати.
Наприклад, один з переселенців, пенсіонер Валентин, побачивши в одній із груп для переселенців інформацію про виплати з Ощадбанку, звернувся до установи. Там йому сказали про те, що такої ініціативи і виплат не існує. Насправді це вдалий варіант того, що може трапитись, адже людина одразу звернулася безпосередньо в банк, а не стала переходити за різними посиланнями. Ситуація могла обернутися на гірше, якби він ділився даними своїх карток чи якимись паролями.
Як же зрозуміти, чи правдива новина про виплати?
Якщо ви бачите подібні пости на рекламі (тобто зверху є позначка «Реклама») - ймовірніше за все, це саме шахраї.
Якщо вони намагаються перевести вас із фейсбуку у телеграм - це скоріш за все шахраї.
Якщо ви бачите великі суми виплат - 10 000, 15 000, 20 000 гривень кожному українцю, - це шахраї.
На порталі ЄДопомога зібрана інформація про соціальні виплати https://groshi.edopomoga.gov.ua/ (усі решта сайтів з дуже схожими доменами - це шахраї).
Жодних нових виплат «кожному українцю, який народився до 2008 року» немає, так само як немає нових виплат «для ВПО».
Якщо хтось вам розповідає про можливу допомогу переселенцям, але ви не впевнені, чи дійсно таке існує, краще звертатися напряму до організацій і питати про усі моменти.
Будь ласка, не ведіться і не допомагайте шахраям. Поговоріть з вашими рідними та близькими, хто є потенційною аудиторією зловмисників.