Вчасно помітити в смартфоні вірус і видалити його - дуже важливо, адже ми зберігаємо на своїх гаджетах велику кількість персональної інформації, цінної для шахраїв.
Ми розповімо, що слід знати про мобільні віруси та їхні типи, якими є ознаки зараження телефону та способи видалення шкідливого програмного забезпечення. Про це повідомляє РБК-Україна.
Віруси, створені для зараження мобільних телефонів (Android або iOS), практично нічим не відрізняються від комп'ютерних.
Вони дозволяють зловмисникам здійснити запуск шкідливих програм для того, щоб:
Серед основних типів шкідливого програмного забезпечення для смартфонів слід згадати:
шпигунські програмні додатки - збирають персональну інформацію для подальшого нелегального використання, слідкують за користувачем або підслуховують його (деякі з них практично "офіційні" - мають навіть власну технічну підтримку або веб-сайт)
програми-вимагачі - блокують або шифрують важливі дані та пропонують повернути їх користувачеві за винагороду
трояни - можуть деактивувати певні програми, викрадати персональну інформацію, навіть "блокувати" ґаджет (вони "прилипають" до легальних застосунків і заражають телефон після їхнього встановлення та активації користувачем)
черв'яки - можуть копіювати персональні дані, заражати і "блокувати" телефон, навіть "кооперуватися" з іншими вірусами (вони найчастіше потрапляють до гаджета через SMS, MMS або інші цифрові носії і є найнебезпечнішим типом шкідливого ПЗ для Android, оскільки запрограмовані на безкінечне самовідтворення)
Дізнатися, чи заражений ваш телефон, може бути непросто. Водночас існують певні "симптоми" вірусу.
По суті, про наявність шкідливого програмного забезпечення може свідчити будь-яка нестандартна поведінка смартфона, зокрема:
Для того щоб очистити свій телефон від шкідливих програм, експерти радять здійснити низку дій:
Альтернативним варіантом "очищення" телефону є його відновлення до заводських налаштувань. Тоді буде видалено всі програми, крім системних.
Після цього потрібно ще раз перезавантажити пристрій і бажано перевірити його за допомогою кількох антивірусів (про всяк випадок).