Харківське державне авіаційне виробниче підприємство за результатами діяльності посадовця зазнало прямих збитків на 36 млн грн
Колишній керівник Харківського державного авіаційного підприємства підозрюється у розтраті 36 млн грн державних коштів.
Як передає "Думка", про це повідомляє пресслужба Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП).
За даними прокурорів САП, колишній один із керівників державного авіазаводу в Харкові завів приятельські та бізнесові стосунки з іншим фігурантом кримінального провадження – громадянином Німеччини. У цій країні чоловік зареєстрував підприємство, яке нібито надає консультаційні послуги.
У свою чергу український державний чиновник з травня 2013 року по січень 2015 року, знаючи про злочинний характер дій та бажаючи настання наслідків, зловживаючи службовим становищем, перевів із рахунків підприємства, що входило до складу державного концерну "Укроборонпром", на рахунки німецького підприємства, яке контролював знайомий посадовця, кошти в сумі 553,24 тис. євро та понад 1,93 млн дол. (на момент вчинення злочину це близько 30 млн грн за курсом НБУ). Формальна мета платежу – надання агентських послуг по продажу товарів військового призначення за кордон (малася на увазі авіаційна техніка та запчастини до авіаційної техніки моделей літаків Ан).
Однак виявилося, що контрольоване громадянином Німеччини підприємство взагалі не надавало в реальності ніяких агентських послуг Харківському державному авіаційному підприємстві. Таким чином, збитки від цієї оборудки для бюджету підприємства становили 30 млн грн.
Слідчі виявили і другий епізод злочинної діяльності посадової особи ХДАВП. У жовтні 2014 року громадянин уклав угоду на постачання двох авіаційних систем одному з комерційних підприємств. Вартість продукції – 472 тис. доларів (близько 6 млн грн за курсом НБУ на той момент). У підсумку за поставлену продукцію завод не отримав ані копійки.
За даними САП, отримані злочинним шляхом кошти фігуранти кримінального провадження привласнили та розділили між собою. Щоб приховати оборудку, німець і керівник Харківського державного авіаційного виробничого підприємства підписали додаткову угоду, яка дозволяла не поставляти продукцію вчасно.
Слідчі висунули посадовцю обвинувачення за за ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 КК України. На цей час керівник авіазаводу втік і переховується від слідства на території росії. Стосовно нього здійснювалося спеціальне досудове розслідування. Спільнику посадовця-втікача інкриміновано ч. 5 ст. 191 КК України. Розслідування стосовно нього виділено в окреме кримінальне провадження.
Справа щодо керівника заводу завершена та передана до суду.