Різдво в Україні за новим стилем відтепер відзначають 25 грудня. Це одне із найбільших релігійних свят у християн. Воно вшановує народження Дівою Марією сина Божого і спасителя людей - Ісуса Христа.
Здавна в Україні було заведено на Різдво надівати тільки новий одяг. Напередодні свят його шили для кожного члена сім'ї. Рано-вранці українці йшли у церкву на богослужіння, а після повернення сідали за святковий стіл, який був багатий на м'ясні страви. На Різдво закінчувався піст, тому можна було пригощатися усім.
Хату традиційно прикрашали різдвяним павуком, який плели із соломи. Він символізував зв'язок із предками. Також у кутку мав стояти дідух - перший або останній сніп, зібраний під час жнив.
На Різдво було заведено відвідувати родину і близьких, щоб привітати. Як тільки наставали сутінки починали ходити колядники. Традиційно їх пригощали бубликами, горіхами, яблуками чи пампушками. Колядувати ходили гуртом, часто це перетворювалося ледь не на театральне дійство.
Також поширеним явище був різдвяний вертеп - він ходив не тільки у перший день Різдва, а й майже тиждень після нього.
День Ангела сьогодні святкують: Олександр, Василь, Григорій, Дмитро, Юхим, Костянтин, Леонід, Михайло, Микола, Августина, Агрипіна, Анфіса, Марія.