Сучасні підлітки багато часу проводять в інтернеті, де їх можуть підстерігати не тільки мережеві віруси та онлайн-шахраї, а й більш загрозлива небезпека. Зокрема, мережею ширяться так звані челенджі або "ігри", які спонукають до агресивної поведінки та навіть суїцидальних дій.
Тому Кіберполіція закликала українців захистити своїх дітей в інтернеті та нагадала про основні правила кібергігієни. Відповідна інформація міститься на сайті Нацполіції.
Щоб захистити пристрій, яким користується дитина, від потенційно небезпечних вебресурсів, потрібно встановити необхідні налаштування та антивірусне програмне забезпечення із регулярним оновленням.
Якщо дитина хоче зареєструватися на певному сайті або створити акаунт на певній платформі (наприклад, для навчання), варто зробити це разом з нею, дотримуючись таких важливих правил:
Слід домовитися з дитиною, що під час навчання вона буде використовувати тільки визначені вчителями програми, месенджери та сайти з навчальним матеріалом.
Дитина має знати про небезпеку зараження ґаджета комп’ютерними вірусами. Зокрема, слід пояснити, що не можна встановлювати невідомі програми та відкривати підозрілі посилання, навіть якщо вони надіслані зі знайомих акаунтів. Батькам варто контролювати, які сайти відвідувала дитина та що встановлювала.
Обов'язково потрібно пояснити, що нікому не можна розголошувати такі особисті дані, як номери телефонів, адреса проживання, реквізити банківських карток, приватні фотографії, фото документів. Це створює ризик потрапити на гачок шахраїв.
Дитина має зрозуміти, що до знайомства в інтернеті – це небезпечно, тому до цього слід ставитися обережно та скептично. Крім того, варто формувати у дитини культуру етичного онлайн-спілкування, без агресії та булінгу.
Заздалегідь слід обговорити з дитиною план дій на випадок нестандартних ситуацій, наприклад:
Важливо, щоб дитина знала, що у будь-якій ситуації вона може розраховувати на допомогу батьків чи вчителя.