Україна вперше отримала рейтинг регіонів за Індексом місцевого благополуччя (ІМБ/LWBI — Local Well-Being Index), який був опублікований Дослідницькою лабораторією Rating Lab. Рейтинг базується на опитуванні 8 572 респондентів у віці від 18 років і старше, які користуються смартфонами та мають доступ до інтернету.
Дослідження включало 22 показники, які групуються в п'ять складових Індексу місцевого благополуччя:
Результати регіонів
За отриманими балами, Київ очолив рейтинг, маючи позитивне значення Індексу економічних можливостей - 0,3. Далі лбласті розташувалися наступним чином:
У низці регіонів виявиля від'ємні значення Індексу, які коливаються від -0,2 до -1,0. Найнижчі бали отримали Запорізька (-0,5), Миколаївська (-0,5) та Херсонська (-1,0) області.
Емоційне сприйняття виявилося найвищим показником, з найкращими оцінками (0,7), в той час як економічні можливості отримали найгірші оцінки (-0,9). Це свідчить про те, що емоційний стан населення є важливим аспектом місцевого благополуччя.
Рівень цивільної безпеки в середньому оцінили на 0,3 бала, медицини й освіти — на 0,2, а впорядкованості — на 0,1. За результатами кластерного аналізу респонденти були розподілені на чотири групи: "оптимісти", "помірні оптимісти", "помірні песимісти" і "песимісти".
У деяких областях виявилася більш виражена оптимістична тенденція, особливо в Києві (68%), Івано-Франківській (63%), Львівській (62%), Хмельницькій (61%) і Київській (60%) областях.За рівнем оптимізму видається Херсонська (27%) і Запорізька (31%) області.
У частині безпеки першість посідали західні області, такі як Івано-Франківська (0,9), Волинська (0,8), Львівська (0,8), Тернопільська (0,7). За рівнем освіти й медицини провідних показників досягли Київ (0,9), Чернівецька (0,6), Івано-Франківська (0,6), Волинська (0,5), Одеська (0,4), Львівська (0,4), Хмельницька (0,4) і Рівненська (0,4) області.
Опублікований рейтинг місцевого благополуччя став важливим кроком у розумінні факторів, які визначають якість життя в різних регіонах України. Емоційне сприйняття, рівень безпеки, освіта, медицина та економічні можливості виявилися ключовими аспектами, які визначають благополуччя населення.