Чернівці - місто з багатою історією. Про те, як змінилось місто за 100 років, ми вже писали у попередніх матеріалах. Сайт 0372.ua вирішив запитати читачів про те, що розповідали їх бабусі чи дідусі про старі Чернівці.
У наших соціальних мережах ми виклали таке опитування. Звичайно не обійшлось без спогадів, фото та дискусій.
Один з читачів пише: старші розповідали, що нинішній проспект Незалежності мав назву вулиця Чагорська.
“Пам'ятаю, як будувались 4-5-поверхівки (хрущовки), трамваї, трамвайне депо, що знаходилось на теперішній вулиці Садовій, та багато іншого”
Зручний формат новини у нашому Viber
Коментаторка пише, що за розповідями старших у всіх підвалах жили євреї. Також їй казали, що перед театром був ринок. А у Домі текстильників, який зараз називається Центральний палац культури, дідусі грали у азартні ігри.
Також ділились, що по вулиці Головній від Центральної площі йшов трамвай, але коментаторка не розуміє чому його забрали.
Отримуйте новини на ваш телефон, підпишіться на наш Telegram
Інша читачка поділилась, що її дідусь розказував, як він на колінах настеляв бруківку у Чернівцях.
У коментарях люди почали дискутувати та проводили екскурс у історію. Згадували, що Буковина входила до Румунії, Австро-Угорщини, а потім до СРСР.
Дехто написав, що місто колись було толерантним. Проте, за словами чернівчан, ця толерантність закінчилась чи у 2014, чи у 1991, чи у 1940, а може й 44-х роках.
За словами користувачів, до 1944 в публічних місцях Чернівців було чутно українську, румунську, їдиш, польську, німецьку мови.
“Через 5 років Чернівці заговорили державною мовою асвабадітєлі”.
Також читач поділився старою фотографією людей біля памʼятника Міхая Емінеску.
Скріншоти коментарів додаємо нижче.
Читайте також: