Сегодня:
Последние записи
Нагода спричинила обледеніння проводів, падіння дерев та пориви електроліній. На Дніпропетровщині енергетики працюють у посиленому режимі. За останню добу світло повернули у майже 24 тисячі домівок...
На 10 січня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 38,23 грн. Курс долара виріс на 3 коп. Курс євро встановлений на рівні 41,82 грн. Він виріс ...
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
Женская энергия - сайт для женщин
Баннер

Переворот в міськраді, кримінальні справи та багато іншого - найцікавіше з великого інтерв’ю Олександра Ломаки

2023-12-25 06:51:37
Источник: https://www.0462.ua/

Переворот в міськраді, кримінальні справи та багато іншого - найцікавіше з великого інтерв’ю Олександра Ломаки

Виконувач обовʼязки чернігівського міського голови Олександр Ломако дав велике інтерв’ю Суспільному. У насиченій і відвертій розмові з журналістом Андрієм Титком пан Ломако розповів багато цікавої інформації.

Зокрема, що думає про затримання на хабарі начальника Управління капітального будівництва В’ячеслава Почепа? Чому вважає справу по переплаті за трансформатор політичною? Чим зараз займається звільнений міський голова Чернігова Владислав Атрошенко? Про відносини з начальником Чернігівської МВА, і не тільки. Публікуємо деякі найцікавіші фрагменти цього інтервʼю.


Про затримання на хабарі В’ячеслава Почепа

У Чернігові 30 листопада стало відомо про те, що начальника Управління капітального будівництва міської ради В’ячеслава Почепа затримали за підозрою в отримані хабаря у понад 142 тисячі гривень. Він вимагав 10% «відкату» за підписання актів виконаних робіт та фінансові розрахунки по ним.

Як зазначив Олександр Ломако у інтерв’ю Суспільному, про затримання В’ячеслава Почепа він дізнався від співробітників міської ради, і для нього ця новина була неочікуваною.

За словами в. о. міського голови, Печерський суд відхилив прохання слідчого про тримання В’ячеслава Почепа під вартою із заставою в 2 мільйона гривень. Та ухвалив рішення про нічний домашній арешт.

– Печерський суд відхилив прохання слідчого про тримання під вартою із заставою 2 мільйона гривень. Але суд відхилив це прохання і ухвалив рішення про нічний домашній арешт. Я не можу коментувати це рішення суду, бо не був присутнім і не знаю аргументації, але якщо у слідчих було так, як вони розповідають, то навряд чи Печерський суд не підтримав би клопотання слідчого. Значить у них немає тої доказової бази, про яку хтось говорив.

На запитання: чи працює В’ячеслав Почеп в Управлінні, Олександр Ломако відповів так: «Ні, він зараз не на роботі».


Справа Віктора Геращенка

За словами Олександра Ломака, за останні понад два роки в усіх комунальних підприємствах, в усіх структурних підрозділах, в управліннях, міській раді було проведено більше 50 слідчих дій (обшуків, допитів, порушених проваджень).

І як стверджує пан Ломако, за ці роки знайти чи затримати когось так і не вдалося. «На жаль, тільки Геращенко постраждав, тому що йому була вручена підозра по трансформатору. Хоча це дуже дивна справа. І вона 100% політична».

– Справа по трансформатору порушена Службою безпеки України більше року тому. По цій справі були обшуки в міській раді, були допити. Я був на допиті по цьому питанню. Вже грудень місяць, і якби там дійсно була якась переплата, то очевидно, що ми б зараз розмовляли по факту.

Як зазначає Ломако, на той момент це був єдиний трансформатор, який можна було купити. Місто його придбало через офіційного дилера заводу. «Ми трансформатор купили в українського виробництва. Згідно того моніторингу цін, який мені показували відповідальні люди, в Польщі подібний трансформатор поштував 1,4 млн євро без доставки і без ПДВ».

– В підозрі Геращенка, яку я читав особисто, немає жодного слова про корисливу вигоду, про його зустріч чи переговори з постачальниками чи виробником. Цього нічого немає. Є думка слідчого, що він може коштувати на 20 мільйонів чи на 10, чи на 15 дешевше.

Нагадаємо, Віктору Геращенку інкримінують привласнення грошей під час закупівлі нового трансформатору для Чернігівської ТЕЦ, яка була пошкоджена внаслідок російських обстрілів навесні 2022 року. За версією слідства, у липні обладнання придбали за вартістю, яка вдвічі перевищувала ринкову, що завдало державі збитків у понад 30 мільйонів гривень.


Про ексмера Чернігова Владислава Атрошенка

Нагадаємо, з 1 лютого міського голову Владислава Атрошенка відсторонили від посади строком на 1 рік. Дане рішення ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду. Проте одного відсторонення виявилося замало. Новим рішенням суд звільнив його з посади міського голови.

На запитання, як працюється без Владислава Атрошенка, Олександр Ломако відповів наступне:

– Звичайно дуже складно працювати місту в умовах війни, в умовах постійного тиску без керівника. Але це реалії. На жаль, це не його вибір був, це позиція центральної влади, що в таких умовах має працювати Чернігів. Судді таких рішень самостійно в Україні не приймають. Рішення Яворівського суду та Львівського апеляційного суду приймалися під тиском з центром.

Ломако не приховує, що по ряду питань він радиться з колишнім міським головою. «Звичайно ми спілкуємося і обговорюємо ті чи інші питання, але на поточні процеси він не впливає».

Останнього разу Олександр Ломако обговорював з Владиславом Атрошенко бюджет. За словами в. о. міського голови, після обговорення Атрошенко висловив свої співчуття, бо за останні 7 років такого бюджету в місті ніколи не було, коли практично немає коштів на жоден напрямок.

– Звичайно в місті лишається команда Владислава Атрошенка: і політична, і управлінська команда.

На думку Ломаки, колишній мер Чернігова наразі займається бізнесом, особистими питаннями, а також він допомагає Збройним Силам.


Про ймовірність перевороту в міській раді

За словами в. о. міського голови Олександра Ломаки, головна задача місцевого самоврядування, щоб працювало місто, транспорт, школи, лікарні.

– Якби я не змушений був велику частину свого часу витрачати на допити правоохоронних органів, на якусь безсенсовну боротьбу військової адміністрації, якій немає чого робити. От вона своєю головною задачею робить так, щоб місту перешкоджати працювати. На це все йде дуже багато часу. На спілкування зі своїми депутатами, які мені дзвонять і кажуть: «От до нас той приїжджав, той, той погрожував». Це відволікає від місцевого самоврядування, насправді.

Ломако додає, що у нього є інформація щодо перевороту в міській раді, переформатування більшості. «І тоді всі питання у них були б закриті». На запитання, яким шляхом, Олександр Ломако відповів так:

– Через тиск на депутатів, через підкупи, знайти 22 голоси, замінити секретаря, зробити нову більшість, і працювати далі.

Але у них не виходить, тому що наша команда демонструє монолітність. На депутатів і тиснуть, і погрожують, і приїжджають, розповідають, як їм буде погано, якщо так – то як їм буде добре. Дуже часто це представники саме Служби безпеки України. Але все одно не виходить.

Тому, за словами Олександра Ломаки, у них є план Б – відсторонення його шляхом підозри по будь-якому порушенню. «Наразі розслідуються такі порушення: трансформатор, паливо-подача на Чернігівській ТЕЦ і відрядження».


Про відносили з начальником Чернігівської МВА Дмитром Брижинським

Олександр Ломако вважає, військова адміністрація в місті Чернігові створена абсолютно незаконно, щоб знищити міську раду. І вона абсолютно не потрібна місту.

– Він штучно створений, без жодного пояснення, з метою, щоб один призначений замість 42 обраних приймав всі рішення одноосібно пов’язані з містом. І деякі його рішення бувають не налазять на голову.

Ломако також додав, що у нього немає конфлікту ні з Брижинським, ні з Чаусом.

– В’ячеслав Чаус – це керівник органу влади обласної військової адміністрації, з якою навіть інколи є якась співпраця. Це орган, який має свої повноваження.

До Дмитра Брижинського в мене питань немає. Він для мене прочитана книга. Але він – функція, і Чернігову міська військова адміністрація: а) не потрібна, б) шкідлива. І вона з самого початку створена для протистояння. І я зараз заявляю, що я в майбутньому відмовляюся, окрім екстраординарних якихось випадків, коментувати провокації, якими вони займаються проти міської влади.



Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини? Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!


Суспільство
Частину людей постійно тягне одне до одного. Нерідко вони не можуть цього пояснити. Втім, потяг дуже і дуже сильний.Риби та РакУ цих знаків зодіаку спільна стихія – Вода. Вони неймовірно розуміють ...
Пригоди
Розпочалася шістсот вісімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. За добу ворог завдав 5 ракетних та 52 авіаційних удари (застосувавши 3 ударних БпЛА т...
Суспільство
Станом на 10 січня Україна продовжує боротися з російськими окупантами та ліквідовувати особовий склад орків і їх техніку. За добу українські військові ліквідували 800 рашистів. Як повідомляє ...
Кримінал
Патрулюючи вулицю Засумську, патрульні роти тактико-оперативного реагування (ТОР) виявили чоловіка, який порушував публічний порядок.Під час перевірки особи 37-річного громадянина охоронці порядку ...