Грудень вже зовсім скоро добіжить кінця, щодня додаючи новорічного настрою багатьом з нас. У повітрі, попри сіру, туманну та зовсім не казкову погоду, витає новорічно-святкова атмосфера, що підживлюється вуличними прикрасами й тематичною музикою.
Вже час прикрашати й власну оселю, яка щодня лише додаватиме настрою та надихатиме зимовою казкою.
Власники штучних ялинок, вже, мабуть, прикрасили свої домівки та повністю оточили себе новорічним декором. А ось любителі живих дерев не квапляться з купівлею – ялинка має протриматися якомога довше в теплій оселі.
Напередодні 2024 року на вулицях Одеси з’являється все більше ялинок, сосен, ялиць на продаж. Журналісти 048.ua дізналися, який асортимент наразі представлений та порівняли актуальні ціни на хвойні дерева в декількох районах міста.
Ялинки на Черняховського
На перетині вулиць Черняховського та Маршала Говорова можна побачити ялинки, що продають біля овочево-фруктової лавки.
Ціни тут такі: за найменшу ялинку, що на підставці та зроблена з окремих гілок, просять від 300 грн, дерева середніх розмірів коштують близько 650 грн. Великі, пишні ялинки представлені в ціні 4000 гривень.
Ялинки на Привозі
Одесити звикли, що у районі Привозу найбільший ялиновий асортимент: там і вибір гарний, і можна торгуватися, та ще й допоможуть донести дерево до автівки.
Цьогоріч асортимент також не засмучує: щонайменше 8 торгових точок на розі вулиць Пантелеймонівської та Катерининської.
На Пантелеймонівській одразу кілька торговців стоять поруч, демонструючи свої найкращі товари.
Ось, наприклад, жінка, яка продає переважно невеличкі ялинки на підставках, що зроблені з гілок. Вартість таких саморобних хвойних дерев стартує від 100-120 грн за маленьку до 400-500 за найбільшу, що в неї представлена.
Окрім цього, в продажі є маленькі ялинкові вінки по 100 грн.
Зовсім поруч чоловік продає ялинки у достатньо великих кількостях. В асортименті дерева менш пишні за 450-500 грн та достатньо пишні за 600 грн. Маленькі ялинки на підставках, зроблені із гілок дерев, тут також присутні за ринковою ціною.
Пройшовши трохи далі, можемо бачити велику кількість сосен різних розмірів. До речі, це було одне з небагатьох місць на ринку, де стояла черга, попри те, що всі торговці знаходяться поруч один з одним.
Сосни представлені в ціні, починаючи з 600 гривень за невелике деревце. Середню сосну можна придбати до 1000-1500 грн.
Найкращий товар – надзвичайно високі сосни, що чудово підійдуть до помешкань з високими стелями. Таке дерево коштуватиме 3500 – 4000 гривень. Торговець зазначає, що дерева привезені із Краснограду (Харківська область). З ним також можна поторгуватися.
Наступна локація – на тій же Пантелеймонівській – це асортимент невеликих, ялинкових прикрас. Тут можна знайти окремі шишки, за які просять по 3 грн за штуку. Із шишками також представлені маленькі ялинкові гілки, які надзвичайно пахнуть, не дивлячись на маленький розмір, а коштують від 30 до 80 грн. Також дівчина-продавчиня пропонує придбати ялинкові віночки, що зробила власноруч та теж прикрасила шишками. Ціна вінків - близько 150 – 200 грн.
На розі вулиць Пантелеймонівської та Катерининської, поблизу магазину “Цитрус”, також продають сосни, проте ціни тут значно менші.
Можна придбати маленькі сосни по 350 гривень. Це єдине місце, де можна знайти саме малу сосну, оскільки інші торговці пропонують дерева виключно побільше.
Також тут є й сосни середніх розмірів, вартість яких не перевищує 1500 грн. Хлопець зазначає, що дерева привезені з Полтави. Втім, на жодному дереві не було ані бірок, а ні штрих-кодів.
Ялинки в районі Таїрова
На вулиці Левітана, поблизу “Копійки”, чоловіки із заходу України продають сосни та ялиці. Вибір великий, дерев багато: кожне стоїть на підставці та охайно виглядає.
Вартість сосен починається від 350 гривень за маленьку, за середню просять 500 грн, а за найбільші – до 1000 гривень.
Ялиці приблизно одного розміру та коштують 2500 гривень за дерево. Варто звернути увагу, що вони мають спеціальні червоні бірки.
Продавець зазначив, що дерева привезені із Волинської області.
Біля входу в Сіті Центр також можна придбати ялинку. Навіть у пізній зимовий вечір кожен має змогу оцінити асортимент під яскравими гірляндами, що прикрашають відокремлену торгову зону.
Кожна ялинка охайно стоїть на підставці та має цінник, аби вам не довелося запитувати ціну за кожну. Всі дерева середнього та великого розмірів, ціновий діапазон варіюється від 2000 до 4000 гривень.
Варто пам’ятати, що завжди необхідно перевіряти штрих-коди ялинок.
Штрих-коди дозволяють ідентифікувати та відстежувати кожну окрему ялинку. Також вони містять інформацію про походження ялинки, відповідність нормативам та стандартам. Це гарантія того, що ялинка була вирощена не в Чорнобильській зоні чи інших зонах екологічного лиха, а також вона легально вирощена на спеціальній плантації.