Багато водіїв вважають, що триваліший прогрів автомобіля взимку допомагає двигуну. Але автомеханіки запевняють, що ця думка є хибною, і тривалий прогрів на холостих обертах може спровокувати низку проблем. Чому в зимовий період варто обмежувати час прогріву і як правильно прогрівати двигун перед поїздкою, пишуть Факти.
За словами експертів, довге прогрівання неефективне і навіть небезпечне. Насамперед це пов’язано з тим, що за таких умов двигун швидше зношується, оскільки на холодному мастилі деталі менше захищені, і тиск мастила знижений. Тому процес старіння і знос механізмів прискорюються, у результаті чого термін служби двигуна значно скорочується.
Крім того, через довге прогрівання на свічках запалювання інтенсивніше накопичується сажа. А внаслідок цього знижується ефективність згоряння палива та збільшується його витрата.
Ще один негативний наслідок надто тривалого прогрівання – збільшення викидів шкідливих речовин в атмосферу, що відображається на стані довкілля.
Фахівці рекомендують прогрівати авто протягом 2-3 хвилин, не більше. Визначити, що двигун готовий до руху, можна за такими показниками:
Якщо використовувати правильний підхід до прогріву машини взимку, це допоможе зберегти ресурси двигуна і скоротити викиди шкідливих речовин в атмосферу.