В Україні не буде централізованого опалення. В країні запланували провести масштабну реформу теплопостачання для користувачів з централізованим опаленням. Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Окрім того, заплановане диверсифікування джерел енергії, а також спільне виробництво теплової та електроенергії.
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України разом з Проєктом енергетичної безпеки USAID (ПЕБ) підписали Меморандум про взаєморозуміння, який має на меті відновлення, реформування та розвитку енергетичної і муніципальної інфраструктури громад, забезпечення енергетичної стійкості, включаючи, зокрема, розвиток розподіленої генерації енергії з інтегрованою когенерацією, використання відновлюваної енергії та біопалив, та модернізацію централізованого теплопостачання.
"Реформування енергетичного сектору відповідно до кращих практик Європейського Союзу, оптимізація муніципальної системи теплопостачання України, популяризації широкомасштабного впровадження децентралізованого енергопостачання, інтеграція різноманітних джерел відновлюваної енергії, підвищення енергоефективності, сприятимуть декарбонізації енергетичної системи та підвищенню енергетичної безпеки України. Я вдячний американським партнерам за готовність допомагати Україні на шляху до трансформації та модернізації нашої енергосистеми", – зазначив заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Бутенко.
USAID через Проєкт енергетичної безпеки надаватиме підтримку Міністерству у реформуванні сектору централізованого теплопостачання на та енергетичного сектору. Він сприятиме підвищенню енергетичної стійкості, шляхом пріоритезації концепцій проєктів енергетичної інфраструктури на муніципальному рівні, спрямованих на економічно обґрунтовану та фінансово стійку розподілену генерацію енергії з інтегрованою когенерацією, сприяння впровадженню різноманітних джерел енергії.
Важливим елементом є сприяння розвитку когенерації, що забезпечить зниження кількості потенційних відключень енергії в аварійних ситуаціях. Також це забезпечить постійне постачання енергії об’єктам критичної інфраструктури у громадах.