29 листопада самопроголошений "маріупольський державний університет" влаштував студентам показ пропагандистського кіно. Окупанти показали молоді "військово-патріотичний шедевр" "Ополченочка".
Як повідомляється на сайті фейкового вишу, "кинопоказ стал площадкой для формирования общественного сознания и воспитания патриотизма среди молодого поколения".
Насправді фільм - це пропаганда "руського миру" та насилля.
Як з'ясувалося, на кінопоказ маріупольську молодь заманювали "солодкими презентами".
Судячи з фото, які опублікував псевдовиш, студенти не дуже цікавилися тим, що відбувається на екрані, а більш займалися своїми справами.
Зазначимо, що у 2019 році у Росії відмовили у прокаті фільму «Ополченочка», який знімали в окупованому Луганську. Російські експерти вважають, що фільм надто жорстокий. Автори фільму, у свою чергу, зазначають, що вони не показали і більшу частину того, що «насправді відбувається на Донбасі», а на рішення не показувати фільм у московському Центральному будинку кіно продюсери відреагували обуренням, назвавши це «боягузтвом культурної еліти Росії, яка боїться визнати боротьбу Донбасу».
Ця кіноісторія трьох жінок, які покинули домашні справи, пішли на війну, сформували «унікальний жіночий танковий екіпаж» та захищали Донбас від «українських фашистів», тривалий час була візитівкою луганської пропаганди.
Фільм «Ополченочка» позиціонували як перший повнометражний фільм студії «Лугафільм», який «розкаже правду про Донбас». Його прем'єру планували на 9 травня 2019 року в окупованих Луганську та Донецьку для нав'язування думки – «перемогли 45-го, переможемо зараз». Ось тільки біда прийшла, звідки не чекали. За два місяці до прем'єри виявилось, що Світлана Дрюк – прототип головної героїні – перейшла на українську сторону.
Кадри фільму "Ополченочка"
Служба безпеки України офіційно підтвердила, що колишню начальницю так званого «штабу танкового батальйону 11-го окремого мотострілецького полку «Схід» 1-го армійського корпусу народної міліції» угруповання «ДНР» Світлану Дрюк було вивезено в Україну внаслідок тривалої операції контррозвідки СБУ.
Після чого режисери заявляли, що Дрюк ніколи не була прототипом. Хоча у тизері фільму кадри саме Світлани з її однополчанками. Фільм все ж таки побачив світ – його показали в кінотеатрах окупованих Луганська та Донецька, а також на закритих показах у Москві та Санкт-Петербурзі.
До речі, одна з ролей дісталася Наталі Поклонській. Це колишня українська прокурорка, яка перейшла на сторону окупантів у 2014 році, стала прокурором півострова, а пізніше була обрана у Держдуму РФ.
Київський суд надав дозвіл на затримання Наталії Поклонської. ЇЇ підозрюють у державній зраді.
У жовтні 2021 року президент Росії Володимир Путін призначив Поклонську послом РФ у Республіці Кабо-Верде. Однак, на початку лютого 2022 Поклонську перевели на роботу в "Росспівробітництво".
Кадр із фільму
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що суд у Дніпрі почав розгляд справ щодо колабораційної діяльності трьох викладачок Маріупольського державного університету, які зрадили Батьківщину і погодились на співпрацю з країною-агресоркою.
Викладачок будуть судити заочно, бо вони переховуються від правосуддя на окупованій території.
Читайте також:
Колишня студентка МДУ стала пропагандисткою окупаційного телеканалу "Мариуполь 24", - ФОТО
Справи на трьох колаборанток із МДУ "ДНР" передали до суду. Жінкам світить 3 роки тюрми, - ФОТО