Сегодня:
Последние записи
Нагода спричинила обледеніння проводів, падіння дерев та пориви електроліній. На Дніпропетровщині енергетики працюють у посиленому режимі. За останню добу світло повернули у майже 24 тисячі домівок...
На 10 січня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 38,23 грн. Курс долара виріс на 3 коп. Курс євро встановлений на рівні 41,82 грн. Він виріс ...
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
Женская энергия - сайт для женщин
Баннер

Дієта при панкреатиті: що можна їсти при запаленні підшлункової залози

2023-12-21 23:56:59
Источник: https://www.0362.ua/

Дієта при панкреатиті: що можна їсти при запаленні підшлункової залози

Панкреатит – це запальний процес, який виникає в підшлунковій залозі. Для пом'якшення симптомів та пришвидшення загоєння органу використовується спеціальне харчування.

Основи дієти при панкреатиті

Підшлункова залоза відповідає за вироблення ферментів, що перетворюють вуглеводи, білки та жири. При панкреатиті ця функція залози порушується, викає біль у ділянці живота, нудота та блювання – при гострому перебігу захворювання, та різка втрата ваги – при хронічному панкреатиті, розповіла докторка медичних наук Прабхлін Чахал (Prabhleen Chahal).

В першу чергу потрібно зменшити кількість жирної їжі. Вона створює велике навантаження на орган, оскільки він виробляє більшу частину ферментів, які переробляють жири. Тобто, чим більше жирів, тим більше працює підшлункова залоза. Рекомендується їсти менш як 30 грамів жирів на день. Для порівняння, зазвичай людина їсть 45 – 77 грамів жирів при дієті у 2000 кілокалорій.

Раціон варто розбити на 6 – 8 прийомів їжі протягом дня – це допомагає підшлунковій ефективніше справлятися з перетравленням і зменшує навантаження неї.

Дотримання дієти не вилікує панкреатит, але зможе полегшити його симптоми, дасть підшлунковій залозі відпочинок та допоможе відновитися.

Рекомендовані продукти

Цільнозернові продукти

Їжа, багата на клітковину, наприклад, бурий рис або цільнозернова паста. У період загострення панкреатиту лікар зазвичай рекомендує обмежитись білим рисом, макаронами, грінками з білого хліба, які легше засвоюються.

Білкові продукти

Їжа з низьким вмістом жирів: біла риба, нежирні шматки птиці. Серед рослинних продуктів можна відзначити бобові, такі як квасоля чи сочевиця. Горіхи є хорошим джерелом рослинного білка, але через вміст великої кількості жирів, рекомендується їх вживати в обмежених кількостях.

Овочі та фрукти

Продукти, багаті на клітковину: яблука, апельсини, броколі та морква. Консервовані фрукти та овочі також підходять, але сироп і соус треба злити, оскільки вони містять доданий цукор та сіль. Такі продукти, як авокадо містять велику кількість жирів, тому їх вживання не рекомендується.

Молочні продукти

Знежирені або низькожирні молочні продукти, а також рослинні замінники.

Від чого краще відмовитися

Деякі продукти потрібно виключити з раціону, оскільки вони створюють надлишкове навантаження на підшлункову залозу.

Алкоголь

Якщо панкреатит виник через вживання алкоголю, від нього потрібно повністю відмовитися. Також краще його не вживати при хронічній формі панкреатиту навіть якщо причина захворювання не пов'язана з алкоголем. Тим, хто зміг позбутися панкреатиту і не відчуває рецидивів, можна вживати алкоголь, але не більше двох разів на тиждень.

Солодкі напої

У газованих та інших солодких напоях міститься багато доданого цукру, який має високу калорійність і призводить до збільшення жирових відкладень в організмі. Каву та чай також краще вживати в обмежених кількостях: кофеїн може викликати симптоми панкреатиту або спровокувати його загострення.

Червоне та оброблене м'ясо

У червоному (яловичина, баранина, телятина, свинина) та обробленому (сосиски, ковбаси) м'ясі міститься велика кількість живців, тому від їхнього споживання потрібно відмовитися.

Випічка та кондитерські вироби

Також містять велику кількість жирів та доданого цукру, що негативно впливає на роботу підшлункової залози. Під час лікування панкреатиту від них потрібно повністю відмовитись.

Майонез, маргарин та масло

Ці продукти містять найбільше жирів.

Дослідження 2013 року показало, що у людей, які харчуються переважно жирною їжею, підвищений ризик отримати панкреатит. Крім того, надлишок жирів у їжі може призвести до ожиріння, яке також може спровокувати розвиток панкреатиту.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua


Суспільство
Частину людей постійно тягне одне до одного. Нерідко вони не можуть цього пояснити. Втім, потяг дуже і дуже сильний.Риби та РакУ цих знаків зодіаку спільна стихія – Вода. Вони неймовірно розуміють ...
Пригоди
Розпочалася шістсот вісімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. За добу ворог завдав 5 ракетних та 52 авіаційних удари (застосувавши 3 ударних БпЛА т...
Суспільство
Станом на 10 січня Україна продовжує боротися з російськими окупантами та ліквідовувати особовий склад орків і їх техніку. За добу українські військові ліквідували 800 рашистів. Як повідомляє ...
Кримінал
Патрулюючи вулицю Засумську, патрульні роти тактико-оперативного реагування (ТОР) виявили чоловіка, який порушував публічний порядок.Під час перевірки особи 37-річного громадянина охоронці порядку ...