У Миколаєві пройшла традиційна акція "Оберіг для воїна". Жінки не лише строюють обереги для захисників, а й закрили потреби військових у балаклавах, ковдрах й пледах.
У центральній бібліотеці ім. М. Кропивницького пишуть, що у кожної з учасниць акції «Оберіг для воїна» сьогодні на фронті знаходиться хтось з близьких – син, чоловік, брат або племінник, зять. Дехто не бачив рідних понад рік і півтора. Для жінок це реальна можливість передати звістку туди, де сьогодні важко. А взагалі вироби миколаївських майстринь мандрують всією Україною і знаходять своїх власників.
«Кожного разу ми збираємося з майстринями, читачами постійними нашої бібліотеки, з фахівцями нашої бібліотеки для того, щоб до свята зробити обереги для наших хлопців. Але ми не зупиняємося тільки на створенні сувенірної продукції, оберегів. Наші майстрині пішли далі. І сьогодні ті, які можуть плести, плетуть маскувальні сітки. Ті, які можуть щось робити руками, ліпити, скручувати, працювати з паперовими матеріалами вони сьогодні роблять окопні свічки. Ті, хто в`яжуть, виготовляють не іграшки, а в`яжуть теплі шкарпетки», - зазначає Валентина Кривцова.
Співробітниця Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Людмила Вєрєшова разом з колегами з весни 2022 року виготовляє українським героям окопні свічки. За півтори-дві години їй вдається накрутити понад 50 виробів.
«Хлопці… Ось у нас багато жінок. І зяті, і сини служать. Приїжджають. Всі нам кажуть дуже дякуємо. Тому що вони дуже рятують хлопців. Навіть, влітку, коли немає нічого, можна підігріти їжу. Вона горить шість годин. Це кінцевий результат ось такої свічечки. Вона горить шість годин», - акцентує Людмила Вєрєшова.
Зінаїда Мазур активна і постійна читачка Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького. Пенсіонерка для українських захисників в`яже шкарпетки.
«Чим можу допомагаю нашим хлопцям. Це щиро. Це від серця, щоб їм було в окопах тепло. Дівчатка мені приносять сировину. Ось зараз буквально передали мені шарф на розпускання. Десь були свої запаси. А так, більшість до секонд-хендів ходжу. Беру ті кофти, шарфи, що розпускаються. Я в'яжу більшість рябе. Чому різна якість нитки? Що б тепліше було і довше носили», - говорить пенсіонерка.
Виготовлена миколаївськими майстринями сувенірна продукція доїжджає на фронт. Періодично її забирають безпосередньо замовники. Подекуди доводиться здійснювати підвезення до можливих місць передачі. Ось і цього разу всі обереги, разом зі смаколиками від «Шалених бджілок», незабаром відправляться на передову.
Читайте також: Потрібні як повітря: на Миколаївщині старшокласники збирають дрони, аби допомогти військовим.