У Харкові та Чигирині відкрилась виставка "Ляльки для ненароджених". Вона приурочена до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років.
Про це повідомляє служба "BBC News Ukrainian".
Тут зібрані експонати ляльок з різних куточків України. Їх виготовили 43 майстрині не лише з України, а й з української діаспори з Німеччини, Польщі та Португалії.
Кожна лялькова композиція розповідає драматичну історію українських родин, які пережили голод, організований радянською владою в Україні.
Проєкт заснували у 2018 році та вперше провели у німецькому Гамбурзі. Його мета - розповісти про трагічні сторінки життя українців під час Голодомору 1932-1933 рр.
Відкриває виставку композиція червоного терору з розп'яттям ляльки-мотанки поміж червоними серпом та молотом. А поряд надпис: "Де на хаті серп і молот, там у хаті смерть і голод".
А завершується усе надією – лялька-мотанка при надії стоїть поміж пророщеними паростками озимої пшениці. Над нею кружляє лелека, який готується принести їй немовля у подарунок.
Авторкою проєкту є діаспорянка, народна майстриня України та віце-голова німецько-української спілки KOLOS Тетяна Золочевська з Німеччини, яка є адміністратором творчої групи українських майстрів "Авторська лялька-мотанка".
Слідкуйте за новинами в Telegram.
Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook.
Читайте нас на Google News.
Фото: Halyna Kuts, Олена Адільбекова