Вчора зранку, о 08:11 годині до медиків поступило повідомлення про те, що на вулиці Капушанська в Ужгороді 64-річному чоловіку стало погано з серцем.
На виклик виїхала бригада № 107 (лікар Володимир САБОВ, фельдшер Антоніна ЛАВКАЙ, водій Михайло ГЕЦІ), пишуть на сторінці у Фейсбук КНП "Закарпатський центр екстреної меддопомоги".
«За лічені хвилини були на місці і оглядали пацієнта. Вимірюємо тиск, визначаємо рівень цукру в крові, знімаємо кардіограму. Серцебиття – понад 250 (!!!) ударів за хвилину, на кардіограмі – шлунучкова тахікардія», - розповідає лікар Володимир САБОВ.
Зі слів дружини пацієнта, він вже декілька років має проблеми із серцем – була тромбоемболія легеневої артерії. Бригада миттєво приймає рішення – медикаментозною кардіоверсією знижувати тахікардію. Інфузійно вводяться медикаменти, але частота серцевих скорочень не зменшується, загальний стан погіршується…
«В таких випадках проводиться електрична кардіоверсія в режимі синхронізаціії. Простою мовою - перезапущення серця за допомогою електричного розряду для відновлення серцевого ритму. Проводимо знеболення та седацію. Підключаємо дефібрілятор, обираємо режим синхронізації, відповідну напругу і здійснюємо розряд. Одразу ж після першого розряду серцевий ритм відновлено до 90 ударів за хвилину».
Під постійним моніторингом та медичним супроводом пацієнта у стабільному стані бригада доправила до кардіореанімаційного відділення Ужгородської ЦМКЛ.
У молодого лікаря Володимира САБОВА, який працює на «швидкій» близько півроку, це перша електрична кардіоверсія. Медик зауважує, що такі випадки потребують чіткої командної роботи всієї бригади.
Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!