Сегодня:
Последние записи
Нагода спричинила обледеніння проводів, падіння дерев та пориви електроліній. На Дніпропетровщині енергетики працюють у посиленому режимі. За останню добу світло повернули у майже 24 тисячі домівок...
На 10 січня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 38,23 грн. Курс долара виріс на 3 коп. Курс євро встановлений на рівні 41,82 грн. Він виріс ...
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
Женская энергия - сайт для женщин
Баннер

Безготівкова оплата проїзду у Львові: де купити Леокарт, скільки коштує та як оплачувати проїзд

2023-11-20 18:55:44
Источник: https://www.032.ua/

Безготівкова оплата проїзду у Львові: де купити Леокарт, скільки коштує та як оплачувати проїзд

У Львові з 11 грудня 2023 року безготівкова оплата проїзду стане доступною в усіх міських автобусах, трамваях та тролейбусах.

Як повідомляє 032. ua, станом на 20 листопада тестування безготівкової оплати проїзду триває на автобусних маршрутах №1А, 3А та 10, які обслуговує комунальне АТП-1. Також безготівкова оплата доступна на маршрутах № 5А, № 62, №39, №11, №58, №59, №61. Пасажири вже можуть безконтактно розрахуватись, або ж за допомогою Леокарт.

Детальніше про те, які зміни чекають на пасажирів через місяць та на що слід звернути увагу вже сьогодні – на найактуальніші питання, які можуть виникати у користувачів громадського транспорту, розповів керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило.

Як з 11 грудня оплачувати за проїзд у громадському транспорті Львова?

З 11 грудня безготівкою можна буде оплатити у всіх видах та на усіх маршрутах міського громадського транспорту Львова. Пасажири автобусів, трамваїв та тролейбусів матимуть можливість розраховуватися за проїзд не тільки банківськими картками, мобільними пристроями з підтримкою Apple Pay\Google Pay, чи готівкою, а й транспортною карткою ЛеоКарт. Транспортні картки ЛеоКарт “для усіх” почали продавати 15 листопада.

Де саме можна придбати транспортну картку ЛеоКарт?

Зараз придбати ЛеоКарт можна на основних зупинках громадського транспорту – у кіосках «Інтерпрес» та терміналах EasyPay, що обладнані спеціальними диспенсерами. Станом на 20 листопада таких точок є 48.

Мережа пунктів продажу/поповнення транспортних карток постійно розширюється. Переглядати актуальні локації можна на інтерактивній мапі.

Скільки коштує загальна транспортна картка ЛеоКарт?

Вартість картки-носія квитка складає 60 грн. Важливо, що на загальній картці ЛеоКарт завжди має бути баланс для резервної поїздки. Тому, при купівлі картки, необхідно оплатити 60 грн та внести депозит у розмірі 10 гривень. Цих 10 гривень залишається на балансі картки, що дає можливість пасажиру, навіть при нульовому балансі, здійснити одну резервну поїздку. Далі, аби активувати картку, її необхідно поповнити на суму від 1 гривні.

Як і де поповнювати баланс ЛеоКарт?

Це можна робити у тих же точках продажу ЛеоКарт та у в інших терміналах EasyPay. Також функція поповнення буде доступна онлайн – на сайті ЛКП «Львівавтодор».

Картки ЛеоКарт можна поповнювати на суму від 1 гривні. Але ми рекомендуємо поповнювати карту на суму не меншу, ніж вартість однієї поїздки.

Комісійний збір, незалежно від суми чи способу поповнення картки, з пасажира не стягується.

Як перевірити залишок коштів на картці ЛеоКарт?

  • Перевірити залишок коштів на транспортній картці можна за допомогою валідатора у салоні транспортного засобу. А також – у терміналах EasyPay.
  • Щоб перевірити баланс у терміналі – треба вибрати опцію поповнення картки та вписати номер своєї картки ЛеоКарт. На екрані терміналу висвітиться сума коштів, що є на картці.
  • Щоб перевірити баланс картки у салоні громадського транспорту, на валідаторі треба вибрати розділ «Інформація» та прикласти картку. На екрані з’явиться інформація про термін дії картки та про залишок коштів.

Чи можна вже зараз оплачувати поїздки карткою ЛеоКарт?

Продаж ЛеоКарт «для усіх» ми відкрили за місяць до запуску безготівкової оплати проїзду в усіх видах транспорту. Це було зроблено для того, щоб люди, які обрали для себе такий спосіб оплати в перспективі, могли підготуватися та придбати собі картку.

Користуватися загальною ЛеоКарт можна буде після повноцінного запуску безготівкової оплати та впровадження єдиних тарифів на проїзд в автобусах, трамваях та тролейбусах – з 11 грудня. До того часу користуватися такою карткою пасажирам не рекомендуємо.

Чи всі «платні» пасажири повинні до 11 грудня придбати ЛеоКарт?

ЛеоКарт – лише один з варіантів безготівкової оплати проїзду. 11 грудня, з моменту запуску безготівкової оплати на усіх маршрутах, тарифи на проїзд будуть єдині для всіх видів транспорту – автобусів, трамваїв та тролейбусів. А вартість проїзду залежатиме від способу оплати.

І власне з 11 грудня поїздка з карткою ЛеоКарт буде найдешевшою. Тому пасажири, які обирають для себе такий спосіб оплати в перспективі, можуть придбати для себе цю картку вже зараз.

Чи будуть з 11 грудня доступні денні/місячні/квартальні/річні абонементи на проїзд?

Абонементи на проїзд у громадському транспорті, як і можливість безкоштовної пересадки, будуть доступні на наступному етапі, коли місто оплачуватиме перевізникам за транспортну роботу.

Зараз же пасажир оплачує за проїзд перевізнику саме того маршруту, яким скористався.

Чи збережеться можливість оплатити готівкою у водія?

Так. Пасажир зможе оплатити за проїзд готівкою, але буде зобов'язаний отримати у водія разовий паперовий квиток. На квитку буде QR-код з інформацією про номер маршруту, день та час купівлі квитка. Квиток обов’язково треба зберігати до кінця поїздки. Але врахуйте, що оплата готівкою буде зовсім не вигідною для пасажира. Завдання е-квитка – вивести готівку з міських перевезень.

Що має знати пасажир, аби правильно здійснити безготівкову оплату?

Щоб здійснити оплату безготівково, пасажиру необхідно прикласти банківську картку, пристрій з підтримкою ApplePay\GooglePay чи ЛеоКарт до валідатора у салоні та зачекати одинарного звукового сигналу і зеленої відмітки на валідаторі. Це означає, що вашу оплату – зараховано. ВАЖЛИВО – паперовий квиток при такому способі оплати пасажиру не видається.

Під час оплати проїзду безготівкою кошти спишуться одразу?

Ні. Пасажири, які оплачують банківською карткою чи пристроєм з функцією NFC, мають пам'ятати, що гроші з рахунку списуються не одразу, а впродовж наступної доби, адже автоматизована система оплати проїзду побудована на основі відкладеної авторизації. Це зроблено для швидкої посадки пасажирів у транспорт. Пасажири можуть отримувати сповіщення у застосунку про передавторизацію – на рахунку «заморожується» 1 гривня. Так система перевіряє, чи картка активна. Після зняття оплати за проїзд ця 1 гривня повертається на рахунок.

Чи діятимуть пільгові посвідчення у громадському транспорті?

З дня впровадження безготівкової оплати проїзду (з 11 грудня 2023 року) в усьому громадському транспорті право на пільговий проїзд надається виключно за умови наявності персоналізованої транспортної картки ЛеоКарт.

Різні посвідчення, що надають право на пільговий проїзд, у громадському транспорті Львова з 11 грудня вже не діятимуть.

Що робити тим мешканцям, які мають право на пільговий проїзд, але ще не мають пільгової ЛеоКартки?

Цих мешканців наполегливо закликаємо таки оформити собі ЛеоКарт до 11 грудня.

Пільгові картки оформляють безкоштовно за 10-15 хвилин в одному з 6-ти пунктів подачі документів/видачі карток. Вони розташовані на вул. Горбачевського, 10, вул. Виговського, 32, просп. Червоної Калини, 72а, вул. Пасічній, 49б, вул. Липинського, 11 та вул. Хвильового, 14а.

Для цього потрібно записатися до електронної черги за номером телефону гарячої лінії: 0 800 303 007 та прийти в обраний пункт у визначений час.

Пільговикам – не мешканцям Львівської МТГ тепер доведеться платити у міському транспорті Львова?

Люди, які мають право на пільговий проїзд у громадському транспорті, але не проживають, не працюють чи не навчаються на території Львівської МТГ, також можуть отримати пільгову транспортну картку ЛеоКарт і надалі безоплатно здійснювати поїздки у міському транспорті. Процедура її виготовлення така ж, як і для львів’ян: треба записатись до електронної черги та вибрати один з пунктів у Львові, де зручно буде оформити картку. Також вони мають оплатити вартість картки-носія квитка – 60 грн.

Ці моменти регулює Закон України “Про автомобільний транспорт”, зокрема стаття 41, яка каже, що при впровадженні автоматизованої системи оплати проїзду в певній громаді, право пільгового проїзду надається виключно на основі зареєстрованого електронного квитка.

Водночас розглядаємо можливість відкриття локації видачі ЛеоКарт біля залізничного вокзалу – на пл. Двірцевій. Таким чином, гості Львова зможуть на місці, буквально за кілька хвилин, отримати пільгову картку.

Як перевірятимуть чи оплатив/завалідував пасажир проїзд у громадському транспорті?

З 11 грудня контролери здійснюватимуть контроль проїзду в усіх видах транспорту. Тепер це не буде функцією водія – нагадувати пасажирам про потребу оплатити проїзд.

Для перевірки контролери матимуть зі собою портативний міні-термінал. На початку перевірки контролер заблокує бортову систему АСОП (валідатори). Це унеможливить будь-яку оплату чи валідацію проїзду під час контролю. До міні-терміналу контролера пасажир має прикласти той засіб (банківську картку, телефон із системою NFC, ЛеоКарт), що був використаний для безготівкової оплати проїзду. Контролер перевіряє саме факт валідації, а не списання коштів з банківської картки.

Аналогічно, за допомогою такого ж пристрою, здійснюється перевірка валідації пільгових ЛеоКарт.

Пасажирам, які здійснювали оплату готівкою у водія, для перевірки необхідно надати паперовий квиток - контролер через міні-термінал зчитає всю необхідну інформацію з QR-коду на ньому.

В яких випадках пасажир ризикує отримати штраф?

Вже через місяць за неоплачений або незавалідований пільговий проїзд можна буде отримати штраф. Так само, як і за безоплатний проїзд на основі того чи іншого посвідчення. Нагадуємо, різноманітні пільгові посвідчення у громадському транспорті Львова з 11 грудня не діятимуть.

Прохання до пасажирів бути відповідальними та оплачувати за проїзд. При безготівковій оплаті - стежити за відмітками на валідаторі та переконатися, що оплата успішна (з’явилась зелена “пташечка”). У разі готівкової оплати - вимагати у водія та зберігати впродовж всієї поїздки паперовий квиток.

Уважними мають бути і власники пільгових та учнівських ЛеоКарт і пам’ятати, що контролер не перевірятиме наявність картки, а власне факт валідації. У випадку, якщо пільговик матиме ЛеоКарт, але не завалідує її, то така поїздка вважатиметься неоплаченою і пільговику (!) доведеться оплатити штраф. Розмір штрафу ще прораховують. Про це буде повідомлено додатково.

Чи зможуть пасажири електротранспорту скористатися ще дійсними на цей момент абонементами на проїзд?

Абонементи, придбані до 11 грудня та з чинним на дату поїздки терміном дії, будуть дійсними аж до закінчення терміну їх дії. Також тимчасово залишаємо можливість оплати через Приват24 та EasyPay для того, аби перехід на нову систему оплати був якнайменш стресовим для пасажирів.

Додамо, що з 11 грудня безкоштовні поїздки у міському громадському транспорті школярі можуть здійснювати тільки на підставі учнівської ЛеоКарт. Відтак, якщо школярі користуються громадським транспортом і ще не мають такої картки, то її слід оформити якнайшвидше. Зробити це можна централізовано через навчальний заклад. Або індивідуально – в одному з 6-ти пунктів подачі документів/видачі карток. У пунктах картку для дитини віком до 14 років батьки можуть оформити без присутності учня.

Вартість транспортної картки-носія квитка – 60 грн. Дітям пільгових категорій картки виготовляють безкоштовно, оплачувати ці кошти їм не потрібно.

Учнівські картки можуть оформити школярі, які навчаються в школах Львівської МТГ, незалежно від місця проживання.

На підставі учнівської ЛеоКарт, школярі можуть їздити в автобусах, трамваях та тролейбусах безкоштовно цілий календарний рік. Обмежень щодо кількості поїздок немає.

Читайте також: Садовий розповів, що у Львові важливого відбулося на тижні


Суспільство
Частину людей постійно тягне одне до одного. Нерідко вони не можуть цього пояснити. Втім, потяг дуже і дуже сильний.Риби та РакУ цих знаків зодіаку спільна стихія – Вода. Вони неймовірно розуміють ...
Пригоди
Розпочалася шістсот вісімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. За добу ворог завдав 5 ракетних та 52 авіаційних удари (застосувавши 3 ударних БпЛА т...
Суспільство
Станом на 10 січня Україна продовжує боротися з російськими окупантами та ліквідовувати особовий склад орків і їх техніку. За добу українські військові ліквідували 800 рашистів. Як повідомляє ...
Кримінал
Патрулюючи вулицю Засумську, патрульні роти тактико-оперативного реагування (ТОР) виявили чоловіка, який порушував публічний порядок.Під час перевірки особи 37-річного громадянина охоронці порядку ...