На Львівщині зростає кількість випадків інсульту.
Про це повідомили у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
У липні в області зафіксували 682 виклики на інсульт, в серпні – 748, у вересні – 751, у жовтні – 804 випадки. А у вівторок, 14 листопада, упродовж доби діагностували одразу 49 випадків – це, кажуть у службі, рекорд.
«Практично кожну зміну ми виїжджаємо до пацієнтів, в яких за симптомами є ознаки мозкового інсульту. Якщо колись вважалося, що це виключно старші люди та пацієнти з багатьма супутніми захворюваннями, то така картина не відповідає теперішньому часу. Інсульти значно «помолодшали». Впливає ситуація в країні, стан ментального здоров’я громадян», – зазначила лікарка з медицини невідкладних станів підстанції №3 Львова Зоряна Опалинська.
Інсульт – гостре порушення мозкового кровообігу, що спричиняє відмирання мозкової тканини. Його ще називають судинною катастрофою.
Медичні працівники для визначення ознак інсульту використовують акронім МОЗОК, де:
Медики пояснюють, що попередити інсульт можна простим дієвими способами. Це контроль тиску, контроль цукру - якщо є діабет, контроль холестерину, систематичне відвідування сімейного лікаря, активний спосіб життя, відмова від куріння.
«Кожна людина має знати, як розпізнати інсульт. Вважаю, це має бути не тільки обов’язком медиків, а й обов’язком кожного середньостатистичного громадянина. Щоб вчасно зреагувати, спрацювати, не втратити це терапевтичне вікно – тоді велика ймовірність уникнути всього того, що так бояться від інсульту: тривалих паралічів й інвалідності», – пояснила лікарка.
Медики радять тим хто опинився поруч з людиною, симптоми в якої вказують на ознаки мозкового інсульту, своєю поведінкою не посилювати стрес, а спокійно допомагати та телефонувати на 103.
Читайте також: У Львові демонтували два об’єкти радянського періоду