З 14 листопада у Миколаєві стартував опалювальний сезон.
В КП "Миколаївоблтеплоенерго" нагадали за що відповідає теплопостачальник, а за що балансоутримувач житлового будинку.
Завдання теплопостачальника - подати теплоносій до житлового будинку, далі - відповідальність ЖЕКу, ОСББ, керуючої компанії.
Саме балансоутримувач несе відповідальність за прийняття та розподіл тепла всередині будинку.
Ба більше - упродовж міжсезоння ЖЕКи, ОСББ та керуючі компанії мали налагодити роботу внутрішньобудинкових систем опалення, провівши гідравлічні випробування, гідропневматичне промивання та усунувши вказані теплопостачальником зауваження, аби сезон 2023-2024 рр. пройшов без ускладнень.
Налагодження якісного опалення в квартирах споживачів, підключення, налагодження систем теплоспоживання - відповідальність балансоутримувача.
Виконавець - це юридична або фізична особа - підприємець, уповноважена співвласниками на виконання робіт з обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води (усіх разом або окремо конкретної), управитель.
Розмір плати виконавцю формується з урахуванням технічного обслуговування, тобто в тариф за квартплату також включене обслуговування внутрішньобудинкової системи опалення.
Виконавець зобов’язаний протягом однієї доби з дня надходження повідомлення споживача про несправність та/або недоліки в роботі внутрішньобудинкових систем усунути такі порушення.
Це стосується також відновлення роботи стояків опалення, видалення повітря з системи
Відносно прогріву опалювальних приладів в квартирах споживачів. Точка приєднання внутрішньобудинкової системи теплопостачання багатоквартирного будинку до житлового приміщення - відгалуження від стояків у межах приміщення для вертикальної розводки, перша запірна арматура на відгалуженні від стояка за межами приміщення для горизонтальної розводки (запірна арматура не належить до внутрішньобудинкової системи).
Також на підприємстві додали, що обслуговування систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води в межах житлового приміщення від точки приєднання здійснюється його власником (співвласниками). Тобто за стан та роботу опалювальних приладів відповідальність несе власник квартири, і саме він має підтримувати в справному стані арматуру на приладах.
Нагадаємо, що робити миколаївцям, якщо тепло не подається.