Сегодня:
Последние записи
Нагода спричинила обледеніння проводів, падіння дерев та пориви електроліній. На Дніпропетровщині енергетики працюють у посиленому режимі. За останню добу світло повернули у майже 24 тисячі домівок...
На 10 січня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 38,23 грн. Курс долара виріс на 3 коп. Курс євро встановлений на рівні 41,82 грн. Він виріс ...
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
Женская энергия - сайт для женщин
Баннер

Ми хочемо формувати смак наших читачів: як зараз працюють миколаївські бібліотеки, — ФОТО

2023-11-10 17:47:14
Источник: https://www.0512.com.ua/

Ми хочемо формувати смак наших читачів: як зараз працюють миколаївські бібліотеки, — ФОТО

У період повномасштабного вторгнення миколаївські бібліотеки продовжують працювати, приймати читачів та проводити різноманітні заходи. Редакція 0512 поспілкувалась із заступником завідувачки Центральної бібліотеки ім. Марка Кропивницького — Любов'ю Миколаївною та дізналась більше про роль бібліотек під час Великої війни.

- Кажуть, що роль бібліотек під час війни змінилась, але це не так. Бібліотеки — це соціокультурні центри. Наша соціальна функція, волонтерська функція підсилилась саме під час війни. Традиційні послуги залишились, можливо, не в таких обсягах. Книга потрібна. Люди мають звичку читати. Ми не припиняли обслуговування читачів. У 2022 році читачі телефонували фахівцям і казали, що хочуть прийти та обміняти книжки. Тоді бібліотеку відкривали і книжки видавались. А вже з літа 2022 року бібліотеки повністю повернулись до обслуговування читачів, з вересня центральна бібліотека почала проводити заходи. Вже з січня 2023 року ми повернулись на повний режим обслуговування. Книга була, є і залишається в центрі уваги.

Любов Миколаївна додає, що зараз люди потребують заходів, аби мати змогу хоч трохи, але відволіктися та відпочити:

- Зараз є потреба в арттерапевтичних заходах, в дозвіллєвих. Саме на це ми ставимо акцент. Ми започаткували разом з центром “Арт-спокуса” цикл художніх виставок “Берегині України”. Саме такими засобами мистецтва ми допомагаємо нашим відвідувачам.

Вони бачать, що життя продовжується, треба жити. Ми проводимо і більше виставки художників. А на міському рівні ми провели фестиваль “Миколаївська фішка” для любителів настільних ігор. Також бібліотека приєдналась до всеукраїнського проєкту “Єдині”, і на базі наших філій працюють гуртки та курси української мови.

фестиваль “Миколаївська фішка”фестиваль “Миколаївська фішка”

Традиційно у бібліотеках проходить акція “Подаруй бібліотеці книгу”. Цьогоріч в пріоритеті книги українських авторів, аби популяризувати українську літературу серед миколаївців.

- Благодійний челендж "Перезавантаж бібліотеку" ми організували, щоб привернути увагу містян до акції — "подаруй бібліотеці книгу". Така акція проходить щорічно й у нас, і у філіях, і у взагалі багатьох публічних бібліотеках України. Під чайні ми дуже відчуваємо дефіцит нових книжкових видань. На жаль, не може міськрада приділити багато уваги у плані фінансування. Ми звертаємось до наших читачів, відвідувачів, друзів та партнерів, аби вони допомогли нам отримати нові книги, адже зараз ми ставимо акцент на нові видання книжкові. Книги мають бути українською мовою та сучасних авторів, хоча і класика вітається, — каже вона.

Челендж запустили до Дня міста та Дня бібліотек, щоб привернути увагу миколаївців до перезавантаження бібліотек:

- Ми українці та ми хочемо, щоб бібліотеки наповнились українськими книгами. Нам дуже приємно, адже читачі діляться книгами з нами. Дуже добре, що відгукнулись наші видавництва — Іліон та видавництво Ірини Гудим та інші, які дарували книги. Крім того, книги дарували та миколаївські автори та державні інстанції — Український центр вивчення історії Голокосту.

У 2022 році, внаслідок ворожих прильотів, повністю згорів фонд бібліотеки-філії №16. Усі книжки, які передали Миколаєву Луцькі колеги, направили саме до цієї філії, аби почати відновлювати фонд:

- Були і великі надходження — дарунок від наших колег. Бібліотека-студія ДІМ Луцької ЦБС запропонувала допомогти одній із наших філій, яка найбільше постраждала від війни. Це бібліотека-філія №16, у Тернівці. Бібліотека, в березні 2022 року втратила свій книжковий фонд. Він згорів під час обстрілів. Бібліотека була у стадії ремонті, а фонд зберігався на складі. Усі книги, періодичні видання — все це згоріло. Бібліотека залишилась без фонду, але і в таких умовах вона продовжила обслуговувати читачів та виконувала дуже важливу роботу, займались волонтерською діяльністю. Тому ми вирішили, що ті книги, які зібрала Луцька бібліотека для Миколаєва, підуть до філії 16. Це майже сто книг, переважно дитячі, а також передали пазли та настільні ігри. Велике надходження отримали від ІТ компанії Epam, яка передала нам сотню книг дуже актуальних та потрібних.

Велике надходження отримали від ІТ компанії Epam

Справжній челендж — естафету дарування книг, яку передавали від однієї людини до іншої, влаштували у філії №10, яка знаходиться у Широкій Балці.

- Вони організували у Фейсбуці естафету, яку передавали своїм читачам, друзям та відвідувачам бібліотеки. Це і громадські активісти, і депутати, і волонтери, адже на базі бібліотеки працює волонтерський штаб. Вони отримали багато книжок, як для своєї невеличкої філії. Ці книжки були досить цікаві та актуальні. Зокрема у сучасних українських авторів: Юрія Винничука, Сергія Жадана, Тамари Горіха-Зерня, Марія Матіос. Ці письменники на вустах і їхні книги дуже читаються!

За дев’ять місяців бібліотечна система отримала у якості подарунків майже чотири тисячі видань. А під час благодійного челенджу, який триває лише два місяці, отримали близько 450 книжок.

- Будь-яка міська бібліотека готова прийняти дарунки на будь-який читацький смак. Будь-яка нова сучасна книга нам дуже потрібна. Будь-яка кількість книг — це завжди добре. Це діалог з читачем. Неважливо хто і скільки подарує. Ми хочемо формувати смак наших читачів і відповідати їх запитам. Ми впевнені, що запити змінюються. Це і вплив війни. Це дає сильний культурний опір агресору. Це наш внесок в боротьбу, — зазначила вона.

фото: Центральна бібліотека ім. М.Кропивницького.


Суспільство
Частину людей постійно тягне одне до одного. Нерідко вони не можуть цього пояснити. Втім, потяг дуже і дуже сильний.Риби та РакУ цих знаків зодіаку спільна стихія – Вода. Вони неймовірно розуміють ...
Пригоди
Розпочалася шістсот вісімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. За добу ворог завдав 5 ракетних та 52 авіаційних удари (застосувавши 3 ударних БпЛА т...
Суспільство
Станом на 10 січня Україна продовжує боротися з російськими окупантами та ліквідовувати особовий склад орків і їх техніку. За добу українські військові ліквідували 800 рашистів. Як повідомляє ...
Кримінал
Патрулюючи вулицю Засумську, патрульні роти тактико-оперативного реагування (ТОР) виявили чоловіка, який порушував публічний порядок.Під час перевірки особи 37-річного громадянина охоронці порядку ...