У Вінниці стався найбільший за останні десятиліття спалах вірусного гепатиту А. Розповідаємо, що це за захворювання, про його симптоми та як не заразитись цією інфекцією.
Гепатит A – це інфекційне захворювання, викликане вірусом гепатиту A. Гепатити – це група захворювань, які впливають на печінку, і крім гепатиту A, існують також гепатити B, C, D та E. Гепатит A зазвичай характеризується короткостроковим ураженням печінки, тривалість якого зазвичай не перевищує кількох місяців.
Найчастіше цей вірус передається через контакт із зараженою їжею чи водою. Він також може передаватися від людини до людини, включаючи сексуальний контакт, зокрема анальний та оральний секс, а також через спільне використання ін'єкційних наркотиків.
У групі ризику люди, які:
Симптоми гепатиту A не завжди проявляються, і в деяких випадках інфекція може протікати безсимптомно. Зазвичай вони виникають на 2 – 5 тижні після зараження і можуть тривати до двох місяців. Серед найпоширеніших симптомів гепатиту:
У поодиноких випадках гепатит A може тривати довше двох місяців і викликати серйозні ускладнення, включаючи відмову печінки.
Для діагностики гепатиту A проводять аналіз крові, взятої з вени. У лабораторії перевіряють, чи є у ній вірус. Специфічного лікування гепатиту A немає, оскільки зазвичай організм самостійно справляється з інфекцією. Однак є рекомендації, які можуть допомогти:
В Україні дорослих пацієнтів із гепатитом A часто госпіталізують, навіть якщо форма хвороби не є важкою. Однак в більшості країнах рекомендують залишатися вдома. Після одужання у більшості людей розвивається стійкий імунітет до гепатиту A.
Дотримання гігієни під час приготування їжі та миття овочів і фруктів перед вживанням є важливим для запобігання передачі вірусів через харчові продукти. Ось деякі рекомендації:
Існує вакцина проти гепатиту A, яка забезпечує захист від інфекції. Вакцинують дорослих та дітей, починаючи з двох років. Ця вакцина не включена до стандартного календаря вакцинації, але її можна придбати.
Тим, хто контактує з хворим на гепатит A, також рекомендується зробити вакцинацію і пройти аналіз крові для визначення наявності інфекції, навіть якщо симптомів хвороби немає.
Якщо хтось у вашому домі хворіє на гепатит A, важливо регулярно дезінфікувати поверхні, на яких вірус може зберігати активність, включаючи унітази, раковини, дверні ручки, вимикачі, телефони, столи та стільці.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Джерело: health.24tv.ua