Сегодня:
Последние записи
Нагода спричинила обледеніння проводів, падіння дерев та пориви електроліній. На Дніпропетровщині енергетики працюють у посиленому режимі. За останню добу світло повернули у майже 24 тисячі домівок...
На 10 січня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 38,23 грн. Курс долара виріс на 3 коп. Курс євро встановлений на рівні 41,82 грн. Він виріс ...
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
Женская энергия - сайт для женщин
Баннер

Гепатит A: що це за захворювання, як його уникнути та розпізнати

2023-10-30 17:15:11
Источник: https://www.0362.ua/

Гепатит A: що це за захворювання, як його уникнути та розпізнати

У Вінниці стався найбільший за останні десятиліття спалах вірусного гепатиту А. Розповідаємо, що це за захворювання, про його симптоми та як не заразитись цією інфекцією.

Гепатит A – це інфекційне захворювання, викликане вірусом гепатиту A. Гепатити – це група захворювань, які впливають на печінку, і крім гепатиту A, існують також гепатити B, C, D та E. Гепатит A зазвичай характеризується короткостроковим ураженням печінки, тривалість якого зазвичай не перевищує кількох місяців.

Найчастіше цей вірус передається через контакт із зараженою їжею чи водою. Він також може передаватися від людини до людини, включаючи сексуальний контакт, зокрема анальний та оральний секс, а також через спільне використання ін'єкційних наркотиків.

У групі ризику люди, які:

  • подорожують чи працюють у регіонах, де гепатит A поширений;
  • живуть з інфікованими гепатитом A;
  • мають сексуальні стосунки з хворими на гепатит A;
  • ВІЛ-інфіковані;
  • мають порушення зсідання крові, такими як гемофілія;
  • вживають ін'єкційні наркотики;

Симптоми гепатиту A

Симптоми гепатиту A не завжди проявляються, і в деяких випадках інфекція може протікати безсимптомно. Зазвичай вони виникають на 2 – 5 тижні після зараження і можуть тривати до двох місяців. Серед найпоширеніших симптомів гепатиту:

  • втома;
  • нудота та блювання;
  • біль або дискомфорт у ділянці живота, особливо біля печінки;
  • світле або глинисто-сіре забарвлення калу;
  • втрата апетиту;
  • гарячка;
  • темна сеча;
  • болі у суглобах;
  • жовтяниця, яка проявляється на шкірі та білках очей;
  • сильний свербіж.

У поодиноких випадках гепатит A може тривати довше двох місяців і викликати серйозні ускладнення, включаючи відмову печінки.

Гепатит A: що це за захворювання, як його уникнути та розпізнати, фото-1

Діагностика та лікування гепатиту A

Для діагностики гепатиту A проводять аналіз крові, взятої з вени. У лабораторії перевіряють, чи є у ній вірус. Специфічного лікування гепатиту A немає, оскільки зазвичай організм самостійно справляється з інфекцією. Однак є рекомендації, які можуть допомогти:

  1. Відпочивайте, щоб дати організму відновитись.
  2. Уникайте споживання алкоголю, оскільки це може негативно вплинути на печінку.
  3. Приймайте знеболювальні, щоб пом'якшити симптоми.
  4. Боріться з блюванням, вживаючи легку їжу.
  5. Не приймайте ліки, які можуть негативно вплинути на печінку, і завжди обговорюйте прийом будь-яких ліків з лікарем.
  6. Уникайте статевих контактів, навіть якщо використовується контрацепція.
  7. Ретельно мийте руки після відвідин туалету.

В Україні дорослих пацієнтів із гепатитом A часто госпіталізують, навіть якщо форма хвороби не є важкою. Однак в більшості країнах рекомендують залишатися вдома. Після одужання у більшості людей розвивається стійкий імунітет до гепатиту A.

Як не захворіти на гепатит A

Дотримання гігієни під час приготування їжі та миття овочів і фруктів перед вживанням є важливим для запобігання передачі вірусів через харчові продукти. Ось деякі рекомендації:

  • Не використовуйте воду з неперевірених джерел. Будь-яку не бутильовану воду слід обов'язково кип'ятити перед вживанням.
  • Ретельно дотримуйтесь правил особистої гігієни. Мийте руки з милом і теплою водою після відвідування туалету, перед їдою і після контакту зі сміттям. Це допоможе уникнути та запобігти можливому зараженню.

Існує вакцина проти гепатиту A, яка забезпечує захист від інфекції. Вакцинують дорослих та дітей, починаючи з двох років. Ця вакцина не включена до стандартного календаря вакцинації, але її можна придбати.

Тим, хто контактує з хворим на гепатит A, також рекомендується зробити вакцинацію і пройти аналіз крові для визначення наявності інфекції, навіть якщо симптомів хвороби немає.

Якщо хтось у вашому домі хворіє на гепатит A, важливо регулярно дезінфікувати поверхні, на яких вірус може зберігати активність, включаючи унітази, раковини, дверні ручки, вимикачі, телефони, столи та стільці.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело: health.24tv.ua


Суспільство
Частину людей постійно тягне одне до одного. Нерідко вони не можуть цього пояснити. Втім, потяг дуже і дуже сильний.Риби та РакУ цих знаків зодіаку спільна стихія – Вода. Вони неймовірно розуміють ...
Пригоди
Розпочалася шістсот вісімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. За добу ворог завдав 5 ракетних та 52 авіаційних удари (застосувавши 3 ударних БпЛА т...
Суспільство
Станом на 10 січня Україна продовжує боротися з російськими окупантами та ліквідовувати особовий склад орків і їх техніку. За добу українські військові ліквідували 800 рашистів. Як повідомляє ...
Кримінал
Патрулюючи вулицю Засумську, патрульні роти тактико-оперативного реагування (ТОР) виявили чоловіка, який порушував публічний порядок.Під час перевірки особи 37-річного громадянина охоронці порядку ...