Сегодня:
Последние записи
Нагода спричинила обледеніння проводів, падіння дерев та пориви електроліній. На Дніпропетровщині енергетики працюють у посиленому режимі. За останню добу світло повернули у майже 24 тисячі домівок...
На 10 січня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 38,23 грн. Курс долара виріс на 3 коп. Курс євро встановлений на рівні 41,82 грн. Він виріс ...
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
Женская энергия - сайт для женщин
Баннер

Німеччина оголосила про чергову військову допомогу Україні

2023-10-30 13:18:45
Источник: https://www.0619.com.ua/

Німеччина оголосила про чергову військову допомогу Україні
Німеччина оголосила про чергову військову допомогу Україні, фото-1

Німецький уряд в п'ятницю, 27 жовтня, оголосив про новий пакет безпекової допомоги для України. В його рамках Німеччина першою з країн-союзників офіційно передала Україні касетні ракети малої дальності для РСЗВ HIMARS та М270, передає інтернет-видання Дзеркало тижня.

Раніше Україні надсилалися тільки касетні 155-мм снаряди для артилерії та балістичні ракети великої дальності ATACMS (також касетні, але іншого принципу дії).

Тепер же йдеться про ракети М26 DPICM, які мають дальність до 35 кілометрів та містять більше 400 елементів, які можуть уражати цілі на великих площах. Саме про ці ракети радник Валерія Залужного Ден Райс сказав: "якщо Україна отримає дві тисячі таких касетних ракет, я думаю, що війна закінчиться. Все дуже просто".

Ці ракети є дуже смертоносними, тому що створені безпосередньо для знищення піхоти у дуже великих кількостях. Скупчення солдатів на відкритій місцевості, подавлення штурмових підрозділів, ураження бліндажів з живою силою та знищення легкої техніки - це все функції ракет М26 DPICM.

Технічні особливості ракет М26

Кожна боєголовка складається з кількох частин:

  • детонатор;
  • головна частина в зборі;
  • кумулятивно-осколкові бойові елементи М77;
  • циліндричний поліуретановий блок;
  • запал;
  • сопло;
  • лопать блоку стабілізатора;
  • ракетний двигун;
  • надкаліберні насадки.
Німеччина оголосила про чергову військову допомогу Україні, фото-2

Застосування та ефективність

М26 є першим основним некерованим реактивним снарядом у складі систем MLRS. Він складається з головної та ракетної частин. Касетна головна частина споряджена 644 кумулятивно-осколковими бойовими елементами М77.

Бойові елементи щільно упаковані в гніздах циліндричних поліуретанових блоків всередині тонкостінного алюмінієвого корпусу. Після спрацьовування головного детонатора на кінцевій ділянці траєкторії корпус ГЧ скидається і розкидаються бойові елементи. Залпом однієї пускової установки над районом цілі розсіюються 7728 таких елементів на площі близько 25000 кв. метрів.

Німеччина оголосила про чергову військову допомогу Україні, фото-3

Детонація бойового елемента М77 відбувається при зустрічі з перешкодою. Можливість ураження техніки забезпечується за рахунок кумулятивного струменя з вбудованим елементом жорсткості. Бронепробиття становить до чотирьох дюймів (до 101,6 мм). За рахунок осколків, одержуваних від дроблення сталевого корпусу, забезпечується вплив на живу силу в радіусі 4 метрів. Відсоток відмов детонатора елемента становить близько 4-х відсотків.

М26 було вперше перевірено в бойових умовах 1991 року під час операції "Буря в пустелі". Як недоліки системи MLRS учасники боїв відзначили порівняно невелику дальність стрільби М26 (35 кілометрів у порівнянні з 85 км у GMLRS), а також те, що бойові елементи М77 виявилися малоефективними проти броньованих цілей.

Ракети М26 було прийнято на озброєння армій 14 держав. Однак наразі випуск припинено, боєприпаси знято з озброєння - їх замінили на М26А1, які поки навряд будуть передані Україні, тому що існують у досить обмежених кількостях. В той же час у Німеччини, яка й передає ЗСУ ракети М26, є кілька десятків тисяч списаних боєприпасів на складах.

Висновок

Доставка цих боєприпасів до України може значно допомогти ЗСУ в протистоянні російським "м'ясним штурмам", які ми можемо бачити під Авдіївкою та Куп'янськом. Завдяки ракетам М26 росіян може банально перестати вистачати, навіть враховуючи, що командири не шкодують своїх солдатів і зараз.

Головним є те, що ракети М26 розраховані на ураження великої площі одним боєприпасом. Один залп ракет М26, тобто 12 штук, має 7728 окремих елементів. Кожен з них вибухає за прикладом невеликої гранати та уражає живу силу й техніку, що знаходиться поруч.

Таким чином, можна просто не залишити шансів окупантам, які намагатимуться штурмувати наші позиції, а також "погіршити життя" піхоті ворога в тилу. Якщо зараз Україна має лише касетні боєприпаси для гаубиць з дальністю до 20 кілометрів, то після передачі ракет М26 дальність ураження збільшиться до 35 км. Звісно, це збереже життя багатьох захисників, до окопів яких росіяни не зможуть дійти.


Суспільство
Частину людей постійно тягне одне до одного. Нерідко вони не можуть цього пояснити. Втім, потяг дуже і дуже сильний.Риби та РакУ цих знаків зодіаку спільна стихія – Вода. Вони неймовірно розуміють ...
Пригоди
Розпочалася шістсот вісімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. За добу ворог завдав 5 ракетних та 52 авіаційних удари (застосувавши 3 ударних БпЛА т...
Суспільство
Станом на 10 січня Україна продовжує боротися з російськими окупантами та ліквідовувати особовий склад орків і їх техніку. За добу українські військові ліквідували 800 рашистів. Як повідомляє ...
Кримінал
Патрулюючи вулицю Засумську, патрульні роти тактико-оперативного реагування (ТОР) виявили чоловіка, який порушував публічний порядок.Під час перевірки особи 37-річного громадянина охоронці порядку ...