Чернігівський апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції та визнав невинним колишнього директора обласного історичного музею імені Тарновського, а нині заступника директора Сергія Лаєвського.
Про це повідомляє Суспільне Чернігів
Адмінпротокол на Сергія Лаєвського Національне агенство з питань запобігання корупції склало за статтею "порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів".
25 червня 2021 року Сергій Лаєвський видав та підписав клопотання, відповідно до якого встановив дружині, яка працює провідним бухгалтером музею, надбавку "за складність і напруженість у роботі" в розмірі 50 % посадового окладу (1 579 гривень 18 копійок).
В такому випадку він мав повідомити департамент культури ОВА чи НАЗК про наявність конфлікту інтересів.
"Після перевірки, проведеної слідчим управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області, на мене були складені протоколи про адміністративне правопорушення за те, що виплачував заробітну плату «своїй дружині», навіть без згадки, що її отримували й інші співробітники. Я офіційно повідомив департамент про наявність потенційного конфлікту інтересів. А потім знов повідомив, знов, знов. У департаменті є традиція губити документи", — каже Лаєвський.
У липні 2023 року Деснянський районний суд визнав Сергія Лаєвського винним, він рішення оскаржив.
"Чернігівський апеляційний суд скасував постанову Деснянського районного суду Чернігова та закрив справу проти мене за відсутністю в моїх діях складу правопорушень", — сказав Сергій Лаєвський.
Сергій Лаєвський. ФОТО: Chernihiv.city
1 жовтня 2023 року у Сергія Лаєвського, який був директором музею, закінчився контракт. Тоді у коментарі Суспільному директорка департаменту культури й туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Людмила Замай розповіла, що контракт продовжити не можуть саме через рішення суду першої інстанції.
"Його продовжити просто юридично не можемо, тому що є стаття 21 "Закону про культуру". І там вказано, що не можна призначати директором закладу людину, яка за певний проміжок часу притягнулася до відповідальності пов'язаної з корупцією. Є рішення першої інстанції відповідного спрямування, і ми просто змушені були так вчинити", — сказала Людмила Замай.
Замість Сергія Лаєвського виконувачем обов'язків директора музею імені Тарновського став Максим Блакитний.
Нині ж, після рішення апеляційного суду Сергій Лаєвський вимагає від Людмили Замай вибачень.
"Я вважаю, що заслуговую на елементарне вибачення від директорки департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації за цей наклеп. Хоча давно сумніваюся, що в цьому департаменті уявляють що таке культура. Мене не мали права звинувачувати у винуватості. На той момент рішення першої інстанції, не набуло законної сили. А це означає, що є презумпція невинуватості. Таким чином, з її вуст прямо пролунало звинувачення мене у корупції. Скидається на те, що пані директорка департаменту попри обов’язкове знання Конституції України та законів не усвідомлює, що таке презумпція невинуватості", — сказав Лаєвський.
Людмила Замай у коментарі Суспільному сказала, що ні в чому Сергія Лаєвського не звинувачувала, і теоретично він може повернутися на посаду директора.
Людмила Замай. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Я казала, що так склалися обставини, я його в нічому не звинувачувала. Я посилалася на статтю 21 (Закону «Про культуру», — ред.). На той час було рішення першої інстанції і тому не продовжили контракт. Звичайно, що можливо (Сергію Лаєвському продовжити контракт, — ред.), якщо суд його виправдав. Саме тому тоді Максим Блакитний призначався, як виконувач обов'язків", — каже Замай.
"Я продовжую працювати в рідному музеї як заступник директора. Я усвідомлюю, що після цього допису посаду, яку я обіймаю можуть скоротити", — написав Лаєвський у дописі на Facebook.
Нагадаємо, Чернігівський обласний історичний музей імені Тарновського Сергій Лаєвський очолював з 1999 року.
Фото: Суспільне Чернігів