Сегодня:
Последние записи
Нагода спричинила обледеніння проводів, падіння дерев та пориви електроліній. На Дніпропетровщині енергетики працюють у посиленому режимі. За останню добу світло повернули у майже 24 тисячі домівок...
На 10 січня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 38,23 грн. Курс долара виріс на 3 коп. Курс євро встановлений на рівні 41,82 грн. Він виріс ...
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
Женская энергия - сайт для женщин
Баннер

Справа ексмерки Словʼянська Нелі Штепи рік «на паузі» після передачі до вже шостого за рахунком суду

2023-10-25 15:55:00
Источник: https://www.6262.com.ua/

Справа ексмерки Словʼянська Нелі Штепи рік «на паузі» після передачі до вже шостого за рахунком суду

За справу ексмерки Словʼянська Нелі Штепи взявся вже шостий суд, який вкотре слухатиме її з самого початку. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі у відповідь на запит Watchers.  

Нелю Штепу звинувачують у пособництві проведенню незаконного референдуму на Донбасі, а також у підтримці бойовиків навесні 2014-го року. За версією звинувачення, дії Штепи призвели до загибелі людей. 

Спочатку вона знаходилась під вартою. Проте 20-го вересня 2017-го року суд відпустив її під домашній арешт. Нині вона під особистим зобовʼязанням, адже суд призначив їй такий запобіжний захід ще 21-го липня 2021-го. 

Штепа у 2014-му, під час масового мітингу, звернулася до жителів Слов’янська зі словами:

«…люди, які стоять зі зброєю, мені пояснили, що вони від народного «донецького ополчення». Це не якісь там приїжджі з західної України, як ми з вами сьогодні переживаємо. Сьогодні це наші «донбаські хлопці».»  

Новий суд досі не почав розгляд

До початку великої війни справу, в якій обвинувачена Штепа, слухав Орджонікідзевський райсуд Харкова. Там вже встигли дослідити докази, допитати обвинувачену та майже усіх свідків. 

Справа ексмерки Словʼянська Нелі Штепи рік «на паузі» після передачі до вже шостого за рахунком суду, фото-1Відповідь Харківської обласної прокуратури на запит Watchers 

Проте у березні 2022-го усі справи, підсудні цьому суду, скерували до Київського райсуду Полтави. 

«На підставі розпорядження Верховного Суду від 14.03.2022 (No 7/0/9-22) про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану, яким змінено територіальну підсудність судових справ, підсудних Орджонікідзевському районному суду м. Харкова, та передано їх до розгляду Київського районного суду м. Полтави, вищезазначена справа надійшла на розгляд до Київського районного суду м. Полтави», – йдеться у відповіді прокуратури на запит. 

Примітно, що процедура визначення судді для справи у Київському суді Полтави відбулась лише через рік після передачі справи – 21-го лютого 2023-го. Слухання справи розпочато зі стадії підготовчого судового засідання, тобто спочатку. 

Справа ексмерки Словʼянська Нелі Штепи рік «на паузі» після передачі до вже шостого за рахунком суду, фото-2Відповідь Харківської обласної прокуратури на запит Watchers Довідково. Система автоматичного розподілу визначає, який суддя або колегія суддів розглядатиме справу, яка надходить до установи. Якщо раніше, до введення цієї системи в Україні, справи в ручному режимі між суддями розподіляли голови судів, то тепер система автоматично визначає суддю за принципом випадковості (з урахуванням завантаженості та спеціалізації). 

Разом з тим, перше засідання у суді в Полтаві мало відбутись 19-го квітня 2023-го. Але цього не сталося через хворобу Штепи та зайнятість одного з її захисників в іншому засіданні. Наступне слухання призначено на 12-те липня. 

У прокуратурі додали: Нелю Штепу не оголошували у розшук у зв’язку з відсутністю на це підстав. Йдеться про те, що підсудна знаходиться на території України. 

Хід розгляду 

31-го жовтня 2014-го року обвинувальний акт у справі вперше надійшов до Червонозаводського районного суду Харкова. Інкримінований Штепі злочин територіально відносився до іншого суду, саме тому глава установи скерував подання до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ. Втім, справу лишили за цим судом. 

31-го січня 2017-го року глава Червонозаводського суду звернувся до апеляційної інстанції щодо зміни підсудності. Адже після задоволення заяв про відвід і самовідвід судді Віктора Єжова, який входив до складу колегії, у Червонозаводському районному суді не змогли утворити новий склад суду через брак суддів. 

Таким чином, справу скерували до Комінтернівського районного суду Харкова, де розгляд почався із самого початку. Втім, за зверненням захисників Штепи, 25-го травня 2017-го року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду Харківської області вирішила направити справу для розгляду до Ленінського райсуду Харкова. 

Впродовж цього часу обвинувачена ще перебувала під вартою. Її адвокати намагалися відвести колегію суддів та прокурорів у справі. У січні 2018-го року судді Євген Ольховський, Анжеліка Гримайло та В’ячеслав Євтіфієв взяли самовідвід, посилаючись на обставини, які можуть вказувати на їх упередженість. Адже прокуратура Харківської області тоді розслідувала ймовірне отримання суддями Ленінського райсуду хабаря. 

В подальшому за справу взявся Жовтневий суд Харкова. Але вже у лютому 2018-го року адвокати Штепи відвели суддю Наталю Васильєву від розгляду. 

У 2018-му році обвинувальний акт надійшов до Орджонікідзевського  районного  суду Харкова, де розгляд знову почали спочатку. До 2022-го розгляд справи тривав у цьому суді. 

Зазначимо, Штепа за рішенням ЄСПЛ отримала 3600 євро компенсації за порушення права на свободу. Хоча Штепа вимагала 21 тисячу 450 євро за судові витрати, 8500 євро – за компенсацію втраченої зарплати та 30 тисяч євро за моральну шкоду. Європейський суд визнав, що Україна порушила право Штепи на судовий розгляд «протягом розумного терміну» чи звільнення до судового розгляду. Суд вважав, що кримінальне провадження було занадто довгим. Також ЄСПЛ визнав порушення права Штепи на справедливий суд. 

Йшла на вибори у статусі обвинуваченої

Як повідомила “ОПОРА”, у 2020-му Неля Штепа балотувалася у крісло міського голови. Агітаційні борди з її обличчям були по всьому Слов’янську. 
Штепа йшла за зареєстрованою у Києві «Партією миру й розвитку», проте ні контактів, ні представництв у прифронтовому містечку політсила не мала. Агітація жінки супроводжується також регулярними згадками у місцевих ЗМІ її політичних амбіцій. Втім, вибори вона програла.

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Суспільство
Частину людей постійно тягне одне до одного. Нерідко вони не можуть цього пояснити. Втім, потяг дуже і дуже сильний.Риби та РакУ цих знаків зодіаку спільна стихія – Вода. Вони неймовірно розуміють ...
Пригоди
Розпочалася шістсот вісімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. За добу ворог завдав 5 ракетних та 52 авіаційних удари (застосувавши 3 ударних БпЛА т...
Суспільство
Станом на 10 січня Україна продовжує боротися з російськими окупантами та ліквідовувати особовий склад орків і їх техніку. За добу українські військові ліквідували 800 рашистів. Як повідомляє ...
Кримінал
Патрулюючи вулицю Засумську, патрульні роти тактико-оперативного реагування (ТОР) виявили чоловіка, який порушував публічний порядок.Під час перевірки особи 37-річного громадянина охоронці порядку ...