На Полтавщині для розвитку доказової реабілітації розроблено проєкт «Формування єдиної системи реабілітаційної допомоги». У межах цього проєкту на придбання обладнання для якісної реабілітації військових та цивільних в медичних закладах області було виділено з обласного бюджету додатково 53.8 млн грн. Наразі реабілітаційною допомогою вже скористалися близько 2000 тис. людей.
Про це повідомив директор Департаменту охорони здоров'я в Полтавській ОВА Віктор Лисак на брифінгу під час зустрічі із журналістами.
За словами пана Віктора, 30 комунальних медичних підприємств області мають пакети реабілітаційної допомоги на супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги, 15 – реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах, 21 заклад – реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах і 4 заклади мають реабілітаційний пакет з медичної реабілітації немовлят.
На базі Центру «Ветеран» обласної лікарні функціонує центр відновного лікування на 50 ліжок, із яких 30 - реабілітаційні. З початку 2023 року в Центрі отримали допомогу 436 осіб із них 397 – військовослужбовці. Тут працює мультидисциплінарна команда фахівці у складі лікарів різних спеціалізацій.
Наразі за підтримки БО «Фонд Віктора Пінчука-соціальна ініціатива» в КП «ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського» створюється сучасне реабілітаційне відділення для військових національної мережі RECOVERY на базі Центру «Ветеран».
Доказова реабілітація є безоплатною для людей та повністю покривається НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій. Кожен пацієнт, в залежності від важкості травм, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.
Нагадаємо, що на Полтавщині працюють лікарні, які надають безкоштовну реабілітацію людям, що втратили кінцівки, мають травми спинного мозку або потребують психологічного відновлення.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.