Львівські студенти з молодіжної платформи NWET в рамках освітнього проєкту подорожують країнами Європи й розповідають про колорит та атмосферу різних куточків світу. Позаминулого тижня вони вперше відвідали Полтаву й поділилися враженнями про наше місто. Журналісти 0532.ua разом із двома студентками молодіжної платформи - Наталією Мироновою та Тат'яною Левун - пройшлися головними візитівками Полтави, завітали до місцевих музеїв, спробували тутешню кухню та відвідали дендропарк.
Очевидно, що за два дні скласти об’єктивну думку про Полтаву туристам зі Львова за такий короткий час просто неможливо. Проте ми все одно вирішили їхніми очима прокоментувати хоча б найбільш відомі місця Полтави. А вже наші читачі нехай вирішують – згодні вони з думкою мандрівників, чи ні.
Кругла площа
Наша подорож розпочалася з композиційного центру і символу міста. Центральна частина площі - Корпусний сад - звичайний охайний собі парк із лавочками, молодими клумбами та багатолітніми деревами. Головна його візитівка – монумент слави. За словами наших туристів, якщо порівнювати полтавські та львівські парки, їхня атмосфера, як правило, відрізняється за стилем та ландшафтним дизайном.
- Можливо, цей парк в чомусь і програє львівським, проте він разом із місцевими об'єктами культурної спадщини зберігає свою історію та перш за все – автентичність, - говорять студенти.
Окремо вони відзначили наші аварійні архітектурні споруди, які входять до частини ансамблю Круглої площі та роками знаходяться у жахливому стані. Серед них – Кадетський корпус та колишній будинок дворянського зібрання.
За словами львів'ян, ці всі будівлі справляють негативне враження про сучасний центр міста і, якщо вони мають певну історичну цінність, то було б непогано їх відреставрувати.
Театр "На Павленках"
Ще до того, як тільки опинитися в Полтаві, наші гості зі Львова вважали, що це місто просочене своєю історією та має визначний культурний фундамент. Вони "переконалися" в цьому лише тоді, коли відвідали місцеві театри та музеї, але як такої атмосфери духовності за межами цих закладів вже не відчули.
- Полтава, як і всі інші міста, яскраво відображає присутність генетичного коду через театри. Під час візиту містом нам поталанило потрапити на виставу Народного театру "На Павленках" - "Ніч на Полонині". Вона яскраво продемонструвала риси української ідентичності та культури, - діляться туристи.
Студентки молодіжної платформи також зізнаються, що приїхали в наше місто на запрошення одного з акторів цього театру. Тому, в першу чергу, хотіли побачити виставу, а потім - все інше.
Вулиця Соборності
Далі ми пройшлися пішохідною зоною вулиці Соборності, яка, за словами туристів, є досить широкою і має такі ж парклети, які є у Львові.
- Дуже добре, що в Україні збільшується кількість тих локацій для відпочинку, які дають більше простору для пішоходів. З ними вулиці стають зручнішими і їх можна використовувати в залежності від потреби — для спілкування, відпочинку та багатьох інших речей, - говорять дівчата.
Садиба Котляревського
Після цього ми завітали до музей-садиби Івана Котляревського. Львівські туристи висловлюються, що у цьому дворику наче зберігається сільська місцевість, а сам будиночок разом зі старими меблями передає вітання з минулого та зберігає свою автентичність.
Дівчата додають, що місце саме по собі атмосферне й не дуже нагадує ті музеї, які розташовані у Львові.
Місцева кухня
Згодом поласували галушками в одному із полтавських закладів, бо як це так приїхати в Полтаву та не насолодитися місцевою кухнею)
Окремо туристи відзначили вдале місце розташування полтавських кафе та ресторанів. Деякі з них, як висловлюються, сприймаються, мов візитна картка, бо знаходяться неподалік від центру.
Дендропарк
Наша подорож завершилася дендропарком. В окремих локаціях, на погляд студентів, не вся частина лісу є доглянутою. Проте тут яскраво створюється відчуття дикої природи та є локації, де можна відпочити і насолодитися природою.
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел
Замість висновків
Загалом, Полтава їм сподобалася. Але за два коротких дні скласти об'єктивне враження про ціле місто просто неможливо. Тому, за найближчої нагоди, львів'яни ще у нас погостюють, аби глибше поринути в атмосферу та обійти якомога більше визначних полтавських місць.
Нагадаємо, ми раніше писали про те, чи кращий Кременчук за Полтаву.
Стежте за усіма новинами у нашому Telegram.