Сегодня:
Последние записи
Нагода спричинила обледеніння проводів, падіння дерев та пориви електроліній. На Дніпропетровщині енергетики працюють у посиленому режимі. За останню добу світло повернули у майже 24 тисячі домівок...
На 10 січня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 38,23 грн. Курс долара виріс на 3 коп. Курс євро встановлений на рівні 41,82 грн. Він виріс ...
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
Женская энергия - сайт для женщин
Баннер

Місто, в якому постійно чути війну - історія поїздки у прифронтову Дружківку

2023-10-10 19:25:02
Источник: https://www.6262.com.ua/

Місто, в якому постійно чути війну - історія поїздки у прифронтову Дружківку

З початку повномасштабного вторгнення Оксана жодного разу не їздила до Дружківки. Весь цей час там жила її сім’я - мама з бабусею і сестра. 

У перші тижні жінка з сином виїхали на захід України. Дуже довго вона хотіла провідати родичів, але відкладала. Чи то хвилювання, чи то страх побачити місто і сім’ю зовсім іншими.

“Я не знала, як там. Напевно, знаходила для себе масу відмовок, щоб туди не їхати: робота, гроші, ще щось. Але я розуміла, що то мені буде важко”.

Батьки Оксани переконували її у тому, що вдома все добре, все так само, як і було. Попри це Оксана стежила за новинами Дружківки, бачила інформацію про прильоти, деякі сталися навіть біля її дому. Але рідні продовжили впевнено казати, що життя у місті триває.

Коли Оксана приїхала, вона побачила те, чого очікувала і чого боялась. І до війни Дружківка не була процвітаючим містом, не мала багато місць роботи, не відрізнялась особливим розквітом. Зараз місто стало ще більш сірим і депресивним. 

“Я була дійсно шокована. Там і по центру були прильоти. Багато руйнувань, забиті вікна. Для мене це було емоційно болісно, бо весь цей час, поки я була у Дружківці, я чула постійні вибухи, свист ракет, звуки літаків та гвинтокрилів. Це місто, в якому постійно чути війну”.

Дуже часто було так, що спочатку Оксана чула вибухи, а вже потім включалась сирена. Це додавало розуміння постійної небезпеки.

Насправді, люди вже звикли до такого життя, вони вже не звертають увагу на постійний свист чи стрільбу. Для них це все - вже норма. Найбільше Оксану вразило те, що там продовжують жити сім’ї з дітьми. На вулицях можна побачити вагітних, мам з новонародженими у візочках. Попри постійні звуки війни, деякі сім’ї не хочуть виїжджати, або повертаються у Дружківку.

“Мені боляче, коли ось так гинуть діти через те, що мами у прифронтових зонах халатно відносяться до життя своїх дітей. Що б там не казали, як би вони не намагалися виправдати себе, але я вважаю, що життя дитини - найважливіше. І сім’я має відповідати за безпеку своїх дітей”.

Під час гострої фази на Донеччині, у Дружківці не було світла, води, газу. Так, людям привозили гуманітарну допомогу, але життя було дуже важким. Попри це, були люди, які залишались.

Батьки Оксани не евакуювалися  Дружківки, бо не захотіли залишати декілька квартир, також вони продовжують роботу і можуть заробляти гроші, проте для дівчини це не виправдання. Адже з ними зараз залишається її молодша сестра, яку батьки також не хочуть відпускати. 

“Ти на це все дивишся і не розумієш. Я, побувавши там два дні, зрозуміла для себе, що все, що кажуть люди, які живуть там - це захисна реакція. Вони живуть під постійним вибросом адреналіну. Вони вже, можливо, не можуть інакше. Після нашої перемоги, будуть жахливі наслідки, адже наші люди будуть дуже покалічені психічно. Особливо діти”.

Оксана розповідає, що не розуміє, як люди, які туди приїжджають, говорять, що все нормально і спокійно. Для неї це місто - дуже близьке до війни, яке час від часу зазнає обстрілів.

Під час поїздки дівчина була дуже морально виснажена. Вона пройшлась по місту і на власні очі побачила, якою стала її Дружківка. Ще більш сіра, сумна. 

Оксана говорить, що не готова найближчим часом знову повернутися у Дружківку. Попри те, що її не лякали звуки вибухів, саме розуміння, що її життя належить ворожій ракеті, подавлювало. 

“Ти сидиш і не знаєш, прилетить тобі сьогодні, чи не прилетить. Від тебе там нічого не залежить”.

Люди у Дружківці майже не реагують на сирени. Дуже рідко Оксана бачила, щоб хтось ховався у сховище. 

Коли дівчина виїхала назад, вона відчула полегшення. Так, їй було безмежно боляче і образливо, що у Дружківці залишається її сім’я, але для себе вона зрозуміла, що жити в таких умовах би не змогла.

Читайте також:

  • Зруйновані будівлі Слов’янська - ФОТО
  • Харків і війна: як живе місто через рік після великого осіннього контрнаступу

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262


Суспільство
Частину людей постійно тягне одне до одного. Нерідко вони не можуть цього пояснити. Втім, потяг дуже і дуже сильний.Риби та РакУ цих знаків зодіаку спільна стихія – Вода. Вони неймовірно розуміють ...
Пригоди
Розпочалася шістсот вісімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. За добу ворог завдав 5 ракетних та 52 авіаційних удари (застосувавши 3 ударних БпЛА т...
Суспільство
Станом на 10 січня Україна продовжує боротися з російськими окупантами та ліквідовувати особовий склад орків і їх техніку. За добу українські військові ліквідували 800 рашистів. Як повідомляє ...
Кримінал
Патрулюючи вулицю Засумську, патрульні роти тактико-оперативного реагування (ТОР) виявили чоловіка, який порушував публічний порядок.Під час перевірки особи 37-річного громадянина охоронці порядку ...