Сегодня:
Последние записи
Нагода спричинила обледеніння проводів, падіння дерев та пориви електроліній. На Дніпропетровщині енергетики працюють у посиленому режимі. За останню добу світло повернули у майже 24 тисячі домівок...
На 10 січня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 38,23 грн. Курс долара виріс на 3 коп. Курс євро встановлений на рівні 41,82 грн. Він виріс ...
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
Женская энергия - сайт для женщин
Баннер

Як переселенцям з Донеччини допомагають у Дніпрі

2023-10-05 19:35:55
Источник: https://www.6262.com.ua/

Як переселенцям з Донеччини допомагають у Дніпрі

Багато мешканців Слов’янська під час повномасштабної війни шукали прихисток у різних містах України. Немало з них вирішили прилаштуватись недалеко від дому, тому обрали найбезпечніше місто поруч - Дніпро.

Ми дізнавалися, яка допомога переселенцям там надається, які організації працюють і на скільки комфортно там живеться переселенцям.

Загалом у Дніпрі проживає близько 153 тисяч переселенців. Зокрема, в обласному центрі працює три гуманітарні хаби для ВПО з Луганщини, кілька центрів, де допомагають маріупольцям, центр підтримки тих, хто приїхав з Краматорського району.

Також у Дніпрі функціонують гуманітарні центри для жителів Лиманської, Волноваської, Мар’їнської, Бахмутської, Торецької громад. Там можна отримати речі та їжу, психологічну підтримку або ж консультації з різних питань.

Попри всі організації, які допомагають переселенцям, першим пунктом призначення для ВПО у Дніпрі є управління соціального захисту населення. Тут спеціалісти допомагають тим, хто прибув до міста у пошуках безпеки, оформити довідку ВПО та виплати на проживання. Ці соціальні послуги можна також отримати онлайн, через портал “Дія”.

Читайте: Другий рік повномасштабної війни: з якими проблемами стикаються переселенці з Донецької області

У Дніпрі працює низка хабів, гуманітарних та волонтерських центрів для вимушених переселенців. Вони пропонують різні послуги: від надання харчів та засобів гігієни до групових занять з логопедом для дітей, консультацій лікарів, безоплатних курсів для охочих заснувати бізнес.

У Дніпрі працює міська гаряча лінія, за якою переселенці можуть отримати інформацію або допомогу:

  • (099) 500 71 17;

  • (097) 500 71 17;

  • (089) 120 33 04.

За цими номерами можна дізнатися про вільні місця у гуртожитках та пункти видачі допомоги. Аби знайти місце для ночівлі, краще звернутися одразу туди, радять у міськраді.

Говорячі про можливості дл мешканців Слов’янська, які знаходяться зараз у Дніпрі - більше року тому тут відкрився Центр підтримки внутрішніх переселенців Краматорського району «МиРазом». У центрі надається допомога в основних сферах, необхідних для повноцінного розвитку та життя людини. Головною метою є зробити час перебування мешканців Краматорського району поза домом комфортним та сприятливим для налагодження і формування нових зв’язків, мотивуючим, об’єднуючим і корисним.

Контакти центру:

Соцмережа: https://www.facebook.com/myrazomVPO/

Телефон: 098 230 7703

Адреса: м. Дніпро, просп. Дмитра Яворницького, 42

Окрім того, у Дніпрі відкрився антикризовий транзитний хаб «Затишок» для переселенців з Донеччини. Хаб «Затишок» розташований у готелі «Дніпропетровськ» і облаштований усім необхідним для переселенців.

У хабі можуть знайти тимчасовий прихисток (до 10 днів) люди уразливих категорій, які тікають від активних бойових дій: особи з інвалідністю, діти-сироти, люди похилого віку, багатодітні родини, одинокі батьки, родини військовослужбовців, а також жінки та дівчата, які зазнали гендерно зумовленого насильства.

Звертатись можна не лише до локальних організацій, переселенцям продовжують допомагати міжнародні - ООН, ADRA, Право на захист, Червоний хрест та багато інших.

Більшість переселенців вже облаштувалися на місці і розуміють, на що сподіватись. Хтось вже знайшов роботу, житло, улюблені місця. 

Самі ВПО говорять про те, що найбільша проблема наразі - пошук роботи. Кількість гуманітарної допомоги значно зменшилась, але є виплати від держави. А ще, Дніпро - не найбезпечніше місто, туди час від часу долітають російські ракети, або дрони. Але люди живуть у сподіванні, що зможуть скоро повернутись додому.

Читайте:

  • Мешканці Слов’янська розповіли, як влаштувались у Дніпрі

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262


Суспільство
Частину людей постійно тягне одне до одного. Нерідко вони не можуть цього пояснити. Втім, потяг дуже і дуже сильний.Риби та РакУ цих знаків зодіаку спільна стихія – Вода. Вони неймовірно розуміють ...
Пригоди
Розпочалася шістсот вісімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. За добу ворог завдав 5 ракетних та 52 авіаційних удари (застосувавши 3 ударних БпЛА т...
Суспільство
Станом на 10 січня Україна продовжує боротися з російськими окупантами та ліквідовувати особовий склад орків і їх техніку. За добу українські військові ліквідували 800 рашистів. Як повідомляє ...
Кримінал
Патрулюючи вулицю Засумську, патрульні роти тактико-оперативного реагування (ТОР) виявили чоловіка, який порушував публічний порядок.Під час перевірки особи 37-річного громадянина охоронці порядку ...