В Україні активно відновлюється ринок праці. На ньому виник гострий дефіцит фахівців певних спеціальностей.
Як інформує "biz.today.ua", міністр економіки Юлія Свириденко заявила, що у 2023 році рівень безробіття має знизитися до 19%. Відомо, що у 2022-му він становив 21,1%. В Україні побільшало вакансій, а на деякі професії попит перевищує пропозицію.
Які спеціальності стали дефіцитними в Україні
Державну підтримку при вступі до вузів та середніх навчальних закладів надають 64 спеціальностям у 14 галузях знань. Особливо затребуваними в найближчі кілька років будуть фахівці дошкільних закладів та закладів середньої та вищої освіти, матеріалознавці, механіки, металурги, енергетичні, електричні та лісові інженери, фахівці з харчових технологій, біотехнологи та технологи з хімії, гідротехніки, фахівці з цивільної безпеки, військові фахівці, спеціалісти з транспорту.
На даний момент на ринку потрібні представники робочих спеціальностей: бармени, прибиральники, охоронці, баристи, комплектувальники. Також максимально потрібні маркетологи, логісти, лікарі, ветеринарні лікарі, фармацевти, проджект-менеджери, викладачі, фахівці у військовій галузі.
За даними профільного порталу Work, середня заробітна плата в Україні зросла на 500 грн і зараз становить 17,5 тис. грн. Найвищий заробіток – традиційно у Київській області (19,3 тис. грн). В Одеській та Львівській областях середня зарплата складає 17,5 тис. грн.
Аналітики зауважили, що вітчизняному ринку праці притаманні позитивні тренди. Однак подальші перспективи повністю залежатимуть від успіхів ЗСУ.