Це перша повнометражна документальна стрічка про вишиванку.
Девіз фільму – «Вишити, щоб вижити».
Читайте також: Військовим частинам, які базуються на Житомирщині, передали 4 вантажівки Iveco Magirus
За словами 13-річної Ані, вишиванка асоціюється у неї з чимось історичним, з історією України. «Це невід’ємна частина нашої культури, традиційний одяг, який пов’язаний для мене не тільки з радістю, а і з роботою, з горем, якого зазнала Україна в часи, коли вишиванка була повсякденним одягом. Я прийшла до кінотеатру не тільки заради розваги. Чому ж українському народу забороняли носити вишиті сорочки? Я задавала собі це питання і можу на нього відповісти після перегляду фільму», – каже дівчина.
На думку 7-класниці Дінари, сьогодні чисто українське свято. «Вишиванки у нас дуже гарні. У кожного регіону своя. Головне, щоб все більше українців одягали вишиванки. Я прийшла на цей фільм, щоб дізнатися нашу історію», – розповідає глядачка.
Читайте також: Жителі Луганщини можуть подати повідомлення про ушкоджене майно через ЦНАПи в гуманітарних хабах на Житомирщині
12 річна Ліза вважає, що фільм дав відповіді на багато запитань: «У ньому розповідається про історичні події, про те, що вчинили з українською нацією, з нашими символами. Я думаю, що після перегляду цього фільму ми почнемо ще більше цінувати нашу культуру. Можливо, він пробудив бажання одягати вишиті сорочки не тільки на День вишиванки, а і у повсякденному житті. Сподіваюся, що сьогоднішнє свято буде укріплювати с кожним роком дух української нації, зближувати нас. Ми будемо єдині. Усілякі біди: війни, карантини – будуть нашій країні не страшні».
Наступні покази відбудуться 19 та 20 травня.
Вартість квитка – 45 грн.
Бронюйте квитки на сайті http://frankocinema.zt.ua/ або за телефонами 068 857 46 87; 073 028 68 83.
Читайте також: Кока-Кола і Червоний Хрест України роздали 70 тисяч продуктових наборів
Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, ще більше оперативної інформації тут: