Часто так трапляється, що чекаєш із нетерпінням вихідних, хочеш, аби вони співпали із хорошими прогнозами синоптиків. І от - вихідні настають, але немає жодних планів, як їх провести активно, насичено і позитивно, щоб дійсно відволіктися від повсякдення.
Буковина в плані цікавих та мальовничих місць дуже насичена. Не до всіх них легко дістатися самотужки, втім можна обрати щось таке, куди можна доїхати автобусом.
Тож, сайт 0372.ua починає нову рубрику під назвою “Куди поїхати у вихідні”. Почнемо з першої шістки цікавих місць безпосередньо у Чернівцях та недалеко від них.
Заказник знаходиться у межах Чернівців. Тому, якщо вам хочеться усамітнення в лісі, але не хочеться далеко їхати, цей варіант підійде.
Щоб туди доїхати, спочатку треба дістатись до кінотеатру “Чернівці”, а там - сісти на тролейбус №4. Ним доїжджаємо до кінцевої зупинки, від неї трохи пройтись прямо до заростів дерев - і ось ви вже там.
Особливо мальовниче заказник виглядає навесні та восени, коли ліс наповнений сонячними барвами чи першими квітами.
Єдиний недолік місця - наслідки відпочивальників. Тобто багато сміття, особливо на узбережжі Прута.
Це оглядовий майданчик, що знаходиться в мікрорайоні Роша. Аби потрапити в це місце, можна спочатку доїхати громадським транспортом безпосередньо до Роші. Або можете доїхати до ТЦ Майдан (якщо живете не в цьому районі) - і далі піти пішки близько 30 хвилин.
Самі ж горби відкривають мальовничий вид на місто та його околиці, який дійсно захоплює подих.
Недолік: на підніжжі горбів, знову ж таки, люди часто лишають після себе сліди насиченого відпочинку - пляшки, серветки тощо.
Порада: вдягати зручне і стійке взуття, в якому буде безпечно підніматися та спускатися.
Гойдалка на дереві знаходиться за межами Чернівців. Дістатися до неї можна, якщо сісти, наприклад, на 1 автобус і доїхати до кінцевої, тобто зупинка “Коровія”. А далі - йти пішки. Це варіант для тих, хто не має власного транспорту. Але все-таки краще туди їхати автівкою, тому що піший маршрут вийде досить виснажливим.
Пішки йти близько 40 хвилин. Можна вздовж траси, можна через ліси і поля. Але вздовж траси краще не йти, аби не трапилося неприємних розмов із далекобійниками.
Сама ж гойдалка, а точніше дерево, на якому вона закріплена, знаходиться на досить високій точці, тож доведеться йти вгору. Тому повторимо свою пораду - обирайте зручне взуття. А оскільки далі температура повітря підвищуватиметься, не забудьте взяти з собою негазовану несолодку воду.
Як дістанетесь місця, вашому погляду відкриється захопливий краєвид на селища з будинками, церквами та каплицями, поля та лісосмуги. А гойдання над крутим схилом подарує гострі відчуття. До того ж, тут можна зробити гарні світлини.
Оглядовий майданчик в селі Хрещатик відкриває вид на Заліщики Тернопільської області. Аби потрапити туди не на власному транспорті, достатньо на автовокзалі Чернівців сісти на автобус до Тернополя від автостанції по вулиці Головній. Можна доїхати або до Заліщиків, або вийти трохи раніше, неподалік від Хрещатика.
Якщо йти до оглядового майданчика через село, дорога займе не більше 20 хвилин, а з майданчика відкривається чарівний вид на Заліщики, які наче знаходяться у підкові Дністра. А по краях цієї “підкови” - густі ліси. Вид точно вартує того, аби витратити час на дорогу.
Також після споглядання краєвиду можна пройтися до Заліщиків і погуляти там. Це невеличке гарне та затишне містечко з охайними вуличками, старовинними будівлями і зеленим парком.
Фото - з сайту Velokosiv
Печера Довбуша знаходиться неподалік сіл Підзахаричі та Міжброди Путильського району. Найближче місто - Вижниця. З Чернівців автобусом від автостанції по вулиці Головній.
Печера Олекси Довбуша знаходиться північніше перевалу Німчич на межі сіл. Щоб натрапити на скелі, названі іменем видатного керівника українського повстанського руху, необхідно йти від перевалу по хребту, звідки відкривається чудова панорама долини гірської річки Черемош. Загальний напрямок - північ, північний захід. Майже на вершині гори знаходяться розсипи великого каміння, тут встановлено розпізнавальну табличку, де зазначається, що саме в цьому місці розміщений вхід у печеру.
Існує також інший шлях - у північній частині Підзахаричів, не доходячи 200 метрів до автомобільного моста через Черемош, направо (на схід) від головної дороги відгалужується бічна вулиця. Йдемо туди і далі починається маркований маршрут, який приведе вас до печери. Шлях веде спочатку чагарниками поміж сільськими садибами і старими садами, а потім - лісом. Загальний напрямок - схід, північний схід. Цей маршрут дещо коротший.
Якщо трохи вище ми зачепили Вижницю, варто і її згадати трохи докладніше. Сюди також можна дістатися автобусом від центрального автовокзалу Чернівців.
Невеличке прикарпатське містечко оточене дивовижною красою навколишніх гір, лісів та стрімкого Черемошу. Все це поєднано з оригінальною архітектурою австрійських часів. Природа тут особливо гарна навесні та восени.
Тож можна і помилуватися природою, і погуляти старовинними вулицями.
Якщо ви не бували в місцях, про які ми вам розповіли, переконливо їх рекомендуємо. До всіх них можливо дістатися самотужки - спочатку громадським транспортом, потім - пішки.
Всі ці локації можна знайти в Google картах, аби там прокласти до них зручні маршрути. Аби дістатися до них, не треба мати великої суми коштів, тільки за проїзд доведеться платити. Але і вартість автобусного квитка не захмарна, бо все - у межах області.
Окрім зарядженого телефона і павербанка, рекомендуємо брати з собою парасольку чи дощовик, питну воду, зручно взутися, а головне - не забути прихопити гарний настрій і готовність до пригод.
Читайте: Історія чернівецьких трамваїв
Ще не підписані на наш Telegram канал? Зробіть це зараз
Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber (новини Чернівців)