Українці, які не мають вищої освіти, можуть розраховувати на зарплату 50 тисяч гривень і навіть вище. Звісно, такі гроші першому зустрічному не обіцяють.
Як інформує "bis.today.ua", , не езважаючи на відсутність університетського диплома, він має бути класним спеціалістом, здатним принести чималу користь компанії.
Про те, в яких сферах пропонують роботу за такі гроші, можна дізнатися з порталів з працевлаштування.
Сьогодні середня зарплата в Україні становить близько 16 тисяч гривень. При цьому традиційно в одних регіонах вона вища за середній показник, а в інших нижча. Лідером за рівнем зарплат, звичайно, є Київ. А замикає рейтинг середніх зарплат у регіонах Сумська область.
За такого рівня середньої зарплати у країні не дивно, що до фахівців, яким обіцяють від 30 тисяч і вище, роботодавці висувають високі вимоги. При цьому наявність диплома про вищу освіту є обов'язковою лише для держслужбовців. А в приватних компаніях така вимога зовсім не є визначальною. Однак від спеціаліста, який претендує на високу оплату праці, потрібні численні скіли в його професійній сфері.
Хто може в Україні претендувати на високу зарплату, не маючи вищої освіти
Торговий представник. Таким спеціалістам обіцяють платити від 40 тисяч гривень. Верхня планка заробітків може сягати і 80 тисяч. При цьому від претендента на вакансію потрібна наявність водійських прав. Зазвичай у його розпорядження дають службовий автомобіль. І безумовно, головні таланти, якими мусить мати такий фахівець – уміння переконувати і продавати товар. Ще одна якість, яка дуже цінується в таких спеціалістах – пунктуальність. Такі люди потрібні скрізь. Тому людина, яка має такі навички, без роботи і без гарного заробітку не залишиться.
Рієлтори. Вміння продавати є ключовим і для ріелторів. Найбільш успішні ті, які вміють представити товар у вигідному світлі і переконати покупця в тому, що йому продають не просто стелю та стіни, а квартиру його мрії. Зарплата рієлтора безпосередньо залежить від кількості укладених угод. Досвідчені професіонали мають на місяць до 80 тисяч, а іноді й більше. При цьому ріелтору платять порівняно невелику ставку, а все решта – маржа від угод. У солідних ріелторських компаніях ставка фахівця зазвичай стартує з 15 тисяч гривень.
Оператор виробництва. На відміну від перших двох спеціальностей тут не потрібно вміння переконувати і продавати, що вкрай важливо для людей, які від природи не мають таких навичок. Натомість такий спеціаліст має бути докою у своєму ремеслі. Він повинен мати досвід роботи на виробничих лініях, з високотехнологічним обладнанням, а також, як правило, мати навички роботи на верстатах або автоматичних лініях з програмним керуванням. Роботодавці готові платити таким спеціалістам до 60 тисяч гривень.
Крім того, на зарплату 50 тисяч гривень можуть розраховувати далекобійники, крупні менеджери з продажу і деякі інші спеціалісти.