Сегодня:
Последние записи
Нагода спричинила обледеніння проводів, падіння дерев та пориви електроліній. На Дніпропетровщині енергетики працюють у посиленому режимі. За останню добу світло повернули у майже 24 тисячі домівок...
На 10 січня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 38,23 грн. Курс долара виріс на 3 коп. Курс євро встановлений на рівні 41,82 грн. Він виріс ...
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
Женская энергия - сайт для женщин
Баннер

Діти у військовій формі і перекрита червона площа - 9 травня у росії та його сприйняття світом

2023-05-07 21:30:13
Источник: https://www.06277.com.ua/

Діти у військовій формі і перекрита червона площа - 9 травня у росії та його сприйняття світом

Для росії 9 травня, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, завжди мав сакральне значення. У 2023 році сакральність не змінилася, але дещо змінилися обставини. 

Пізно ввечері 8 травня 1945 року о 22:43 за центральноєвропейським часом у берлінському середмісті представники нацистської Німеччини, союзники та СРСР підписали Акт про капітуляцію Німеччини. За московським часом це відбулося 9 травня о 0:43, а радянські люди дізналися про довгоочікуване рішення з повідомлення Радінформбюро лише о 10-й вечора.

Сьогодні Велику Перемогу, яка ознаменувала собою закінчення найбільшого військового конфлікту в історії людства, відзначають у багатьох країнах світу. Ми більше знаємо про святкування Дня перемоги у Радянському Союзі, нинішній рф та власне в Україні. У Росії День перемоги святкують 9 травня пафосно із військовими парадами, салютами та культом радянських воєначальників. Вся церемонія покликана продемонструвати радянську (читай російську) військову міць, а головним символічним образом постає вояк, герой, який готовий пожертвувати собою заради держави. 

В Україні офіційні відзначення раніше нагадували російські, лише відбувалися із меншим розмахом. До 2014 року на таких заходах співіснували радянська та національна символіка, - розповідає Український інститут національної памʼяті.

Раніше 9 травня вулиці росії були забиті “побєдобєсною” символікою всюди, де тільки її можна причепити. На автівках і тролейбусах - написи “На Бєрлін”, “Можем повторіть”, “россия вперед”, “Спасибо деду за побєду”, “русскіє ідут”, “За Родіну” тощо. Навіть малюків перевдягали у радянські гімнастьоркі, а колиски були в кольорах радянської військової форми. 

Але у 2023 році обставити для росії змінилися. Оскільки у 2022 році країна розвʼязала проти України повномасштабну війну (в рф її називають сво), то підготовка до свята змінилася. 

У тимчасово окупованих Криму та Севастополі скасували демонстрації до 1 травня, ходу «Безсмертний полк» та парад до 9 травня, - повідомляє UkraineNow. 

Голова окупаційної влади Криму Аксьонов повідомив, що заходи скасовано «з міркувань безпеки».

“Велика і непереможна” росія боїться святкувати 9 травня, - повідомляє Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Губернатор Бєлгородської області оголосив, що не хоче “провокувати супротивника великою кількістю скупчення техніки та військовослужбовців у центрі Бєлгорода. Тому військового параду не буде”. 

Цю ж нову традицію підтримав Курськ, наступним може стати Брянськ.

Насправді росіянам нема чого показувати на параді – нових зразків військової техніки просто немає. Принаймні, “Армат” в Україні досі ніхто не побачив.

А проводити ходу “Безсмертного полку” небезпечно через внутрішнього супротивника. Адже люди можуть вийти з портретами загиблих в Україні, і масштаб втрат виявиться занадто правдивим.

Таким чином “Безсмертний полк” може мимоволі перетворитися на своєрідну антивоєнну акцію.

У російському місті Єйськ Краснодарського краю провели військовий парад вихованців дитсадків, - повідомляють Букви. 

Захід назвали “Ми правнуки великих переможців”. Місцева влада хоче зробити цей захід щорічним.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Букви/Bykvu (@bykvu)

А у москві тим часом введуть “безпрецедентні заходи безпеки через загрозу зриву параду Перемоги диверсантами”.

Такий матеріал опублікувало російське ЗМІ The moscow times. Судячи зі статті, в рф побоюються диверсій з боку України.

Водночас у Латвії, країні пострадянського простору, офіційно заборонили святкувати 9 травня.

Сейм Латвії 20 квітня у двох читаннях у терміновому порядку ухвалив закон "Про заборону проведення окремих публічних заходів 9 травня", - повідомляє Delfi. Згідно із законом, на всій території Латвії 9 травня (протягом усієї доби) і до 7-ї години ранку 10 травня заборонено використання піротехніки. У публічному просторі на відкритому повітрі заборонено проведення святкових і розважальних заходів, маніфестацій, зібрань і пікетів.

У анотації до закону зазначається, що рішення ухвалено також на знак солідарності з народом України.

В Україні також пропонували заборонити святкувати 9 травня.

Відповідний законопроєкт до Верховної Ради подали 13 лютого 2023 року. На сайті ВР він все ще знаходиться у статусі “Надано для ознайомлення” від 14 лютого. Слід зазначити, що цей законопроєкт пропонує заборонити не тільки 9 травня, а й 8 березня, так званий "Міжнародний жіночий день", і ще 1 травня, так званий "День праці".

А як щодо ставлення інших країн до 9 травня?

У Європі День перемоги відзначають здебільшого 8 травня у зв’язку із точною датою підписання Акту капітуляції, - йдеться на сайті Інституту національної памʼяті.

А для Литви, наприклад, 8 травня - це не День перемоги, а зміна одного тоталітарного режиму на інший. Поділяє цю думку і відомий історик Тимоті Снайдер, який зазначає, що для центрально- та східноєвропейських країн 1945 рік значить дещо зовсім інше від більшості європейських націй, а саме перехід від однієї окупації до іншої. 

Висновок

Зараз неможливо передбачити, що саме відбуватиметься 9 травня ані в Україні, ані в росії. Втім, у цей день українцям варто бути особливо уважними і обережними, в жодному разі не ігнорувати повітряну тривогу і памʼятати про інші заходи безпеки під час ракетних та авіаційних атак.


Суспільство
Частину людей постійно тягне одне до одного. Нерідко вони не можуть цього пояснити. Втім, потяг дуже і дуже сильний.Риби та РакУ цих знаків зодіаку спільна стихія – Вода. Вони неймовірно розуміють ...
Пригоди
Розпочалася шістсот вісімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. За добу ворог завдав 5 ракетних та 52 авіаційних удари (застосувавши 3 ударних БпЛА т...
Суспільство
Станом на 10 січня Україна продовжує боротися з російськими окупантами та ліквідовувати особовий склад орків і їх техніку. За добу українські військові ліквідували 800 рашистів. Як повідомляє ...
Кримінал
Патрулюючи вулицю Засумську, патрульні роти тактико-оперативного реагування (ТОР) виявили чоловіка, який порушував публічний порядок.Під час перевірки особи 37-річного громадянина охоронці порядку ...