Деякі нові функції для телефонів, що впроваджують виробники, дійсно є дуже зручними для користувачів. Водночас за будь-яку зручність завжди доводиться чимось розплачуватися.
Наприклад, така популярна функція, як Always-on Display сама по собі корисна, але далеко не всі усвідомлюють, що вона одночасно впливає на стан батареї та зношування дисплея смартфону.
Always-on Display стала доступною на Android-смартфонах вже давно, але в айфонах з'явилася лише в 2022 році. Це функція постійно включеного екрану, яка передбачає, що дисплей смартфона, навіть в режимі очікування, демонструє час, дату, повідомлення та деяку іншу інформацію.
Індивідуально налаштувавши екран блокування та залишивши тільки найважливіше, можна швидко перевіряти важливу інформацію, не включаючи смартфон цілком.
Фахівці лабораторії DxOMark протестували витрати акумулятора з функцією Always-on Display на Android і iPhone і прийшли до висновку, що через неї смартфон розряджається приблизно в 3-5 рази швидше.
Для наочності, при вимкненій і включеній функції iPhone 14 Pro Max пропрацював 466 і 122 годин відповідно, Google Pixel 7 Pro – 367 і 139 годин, Xiaomi 12S Ultra – 495 і 103 години, Galaxy S22 Ultra – 417 і 136 годин.
Це показує, наскільки дана опція "зжирає" батарею. Але це ще не все: через цю функцію також страждає екран гаджета. А саме, збільшується ризик швидкого вигорання матриці.
У випадку зі стандартною IPS-матрицею, яка встановлена в більшості смартфонів бюджетного рівня, вона відчуватиме постійне нагрівання, що призведе до деградації всього дисплея. У дорожчих моделях з OLED- або AMOLED-дисплеями вигорятимуть окремі пікселі, що відобразиться на естетиці та комфорті.
Тому краще все-таки відмовитися від Always-on Display.
Для iPhone: "Налаштування" → "Екран і яскравість" → деактивувати перемикач навпроти "Завжди ввімкнено".
Для Android: "Налаштування" → "Екран блокування та безпека" → деактивувати перемикач навпроти "Відображати завжди".