Практично всі ми використовуємо олію для приготування повсякденних страв. І, на жаль, найчастіше обираємо для смаження та інших стратегічних завдань, найдоступнішу, а разом з тим найшкідливішу її версію – соняшникову.
Експерти розповіли, чому в соняшниковій олії найменше користі з-поміж усіх видів, як правильно нею користуватися, щоб мінімізувати негативний вплив на організм, а також назвали топ найбезпечніших альтернатив.
По-перше, соняшникову, так само як і кукурудзянау, гарбузову, арахісову, мигдальну, конопляну, гірчичну, лляну, кунжутну та рапсову олії, не можна нагрівати до критичних температур. Під час горіння вони виділяють речовини, що підвищують ризик розвитку небезпечних захворювань, а також провокують когнітивні та фізичні зміни в організмі.
Саме тому при виборі олії слід звертати увагу на вміст насичених жирів – чим їх буде більше, тим краще. Полінасичених жирів має бути не менше 15%. Точка горіння олії – від 160 градусів і вище.
Якщо ж говорити про найкорисніші замінники соняшникової олії, то фахівці називають такі три:
Оливкова олія має високу термостійкість, в ній речовини запобігають окисленню і зберігають корисні властивості при нагріванні.
Олія авокадо також має високий рівень горіння, до того ж у ній мало полінасичених кислот.
Кокосова олія складається із насичених кислот. Вона містить корисну лауринову кислоту та добре засвоюється організмом.
Позитивний вплив на організм здійснюють також:
Топлене вершкове масло підходить для запікання в духовці та обсмажування. Температура горіння – 250С. Воно сприяє нормалізації обміну речовин.
Тваринні жири також містять велику кількість насичених кислот. Особливо корисні жири із качки або яловичини, а також свиняче сало.