Сегодня:
Последние записи
Нагода спричинила обледеніння проводів, падіння дерев та пориви електроліній. На Дніпропетровщині енергетики працюють у посиленому режимі. За останню добу світло повернули у майже 24 тисячі домівок...
На 10 січня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 38,23 грн. Курс долара виріс на 3 коп. Курс євро встановлений на рівні 41,82 грн. Він виріс ...
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
Женская энергия - сайт для женщин
Баннер

На Землі стало 8 млрд людей: до чого дожились та чи загрожує перенаселення

2022-11-15 15:56:44
Источник: https://www.0619.com.ua/

На Землі стало 8 млрд людей: до чого дожились та чи загрожує перенаселення

У вівторок, 15 листопада 2022 року загальна кількість людей на Землі досягла історичної позначки - 8 мільярдів. Але зараз спостерігається загальна напруга та кризовий період. Війни, екологія, хвороби, а також сучасні поняття сім'ї трохи сповільнюють темпи зростання населення на планеті. Також така картина спростовує помилкову, але популярну теорію якогось вченого про перенаселення.

Про це повідомляє редакція. 

У світ прийщла восьмимільярдна людина: чим пояснюється нова віха

"Ця віха є нагодою відзначити різноманітність і досягнення, враховуючи спільну відповідальність людства за планету", - заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

Таке безпрецедентне зростання пояснюється поступовим збільшенням тривалості життя людини завдяки покращенню охорони здоров’я, харчування, особистої гігієни та медицини. Проте внесок різних регіонів та країн у збільшення чисельності значно відрізняється.

Країни з найвищим рівнем народжуваності зазвичай мають найнижчий дохід на душу населення. Таким чином, глобальний приріст населення з часом дедалі більше концентрується у найбідніших країнах світу, більшість з яких перебувають у країнах Африки на південь від Сахари.

За прогнозами ООН, вже в 2023 році Індія обжене Китай і стане найгустонаселенішою країною. Очікується, що зростання населення цієї країни продовжиться приблизно до 2050 року, тоді як населення Китаю продовжуватиме скорочуватися.

На Землі стало 8 млрд людей: до чого дожились та чи загрожує перенаселення, фото-1

Чи загрожує Землі перенаселення

Розмови про перенаселення з'явились в другій половині XVIII столітті, коли англійський вчений Томас Роберт Мальтус сформулював основи теорії, яка згодом отримала назву мальтузіанства. Дослідник вважав, що населення зростає в геометричній прогресії (подвоюється кожні чверть століття без воєн і хвороб), а ресурси Землі обмежені. З цього випливало, що, їх перестане вистачати всіх людей.

Реальні емпіричні дослідження показали, що Мальтус, який спирався на історичні дані того часу, припустився відразу двох помилок. По-перше, не врахував можливість експоненційного зростання виробництва, зокрема продовольства, що з технологічним прогресом. А, по-друге, мальтузіанство не змогло передбачити природну зміну темпів зростання населення з розвитком країн.

Також варто зазначити, що теорія Мальтуса виникла після приросту населення, який стався наприкінці 1960-х. Тоді темпи зростання досягли рекордно великого значення — 2,09%. Хоча чисельність населення продовжує збільшуватися, швидкість, з якою відбуваються ці зміни, суттєво сповільнилася. Наприклад, 2022 року, за оцінкою, вона становить 0,84%.

Як війни, екологія та хвороби у сучасному світі впливають на кількість населення

Гутерреш зазначив, що лише жменька мільярдерів володіє таким самим багатством, як найбідніша половина світу, тоді як один відсоток найбагатших людей отримує п'яту частину світового доходу. Громадяни найбагатших країн можуть розраховувати прожити на 30 років довше, ніж мешканці найбідніших.

Зменшення приросту населення пов'язують із зниженням рівня народжуваності, підвищенням доступності протизаплідних засобів та розвитком економіки країн. Ключову роль у цих процесах відіграли підвищення рівня освіти, особливо серед дівчаток, та розширення можливостей працевлаштування для жінок.

Говорячи про кліматичну кризу, що прискорюється, і нерівномірне відновлення після COVID, Гутерреш зауважив, що у міру того, як в останні десятиліття світ ставав багатшим і здоровішим, ця нерівність також зростала.

"Ми рухаємося прямо до кліматичної катастрофи, а викиди та температура продовжують зростати. Повені, урагани та посухи спустошують країни", - сказав генсек ООН.

Тим часом війна в Україні продовжує вбивати людей, підживлювати продовольчу, енергетичну і фінансову кризи, що продовжуються, сильніше за все вдаряючи по економіках, що розвиваються, оскільки Глобальний Південь стикається з величезними боргами, зростанням бідності і голоду, а також зростаючими наслідками кліматичної кризи.

Гутерреш вважає Чорноморську зернову ініціативу важливим способом пом'якшення глобальної продовольчої кризи, полегшення голоду та порятунку життів, "полегшення голоду та порятунку життів". Але ризики залишаються. Невідомо, як поведуть себе ті, хто має владу та зброю. Адже ще минулого року в те, що в наш час, в цивілізованій країні може початись війна мало хто вірив.

І зараз маємо світ з населенням 8 мільярдів людей, наповнений напруженістю та недовірою, кризою та конфліктами.

Темпи зростання населення

Вперше мільярдного населення людство досягло лише в останній чверті другого тисячоліття нашої ери. Знадобилося 12 років, щоб зрости з 7 до 8 мільярдів. А щоб досягти 9 мільярдів, світовому населенню знадобиться приблизно 15 років — до 2037 року, тобто загальні темпи зростання світового населення сповільнюються.

ООН вважає, що населення Землі досягне піку в 10,4 млрд. осіб до 2080 року, після чого до кінця століття чисельність населення стабілізується на цьому рівні з можливими невеликими відхиленнями.


Суспільство
Частину людей постійно тягне одне до одного. Нерідко вони не можуть цього пояснити. Втім, потяг дуже і дуже сильний.Риби та РакУ цих знаків зодіаку спільна стихія – Вода. Вони неймовірно розуміють ...
Пригоди
Розпочалася шістсот вісімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. За добу ворог завдав 5 ракетних та 52 авіаційних удари (застосувавши 3 ударних БпЛА т...
Суспільство
Станом на 10 січня Україна продовжує боротися з російськими окупантами та ліквідовувати особовий склад орків і їх техніку. За добу українські військові ліквідували 800 рашистів. Як повідомляє ...
Кримінал
Патрулюючи вулицю Засумську, патрульні роти тактико-оперативного реагування (ТОР) виявили чоловіка, який порушував публічний порядок.Під час перевірки особи 37-річного громадянина охоронці порядку ...