У Росії є стандарт для розрахунку кількості жертв під час бомбардування міст. Найстрашніші оцінки кількості загиблих у Маріуполі з ним узгоджуються.
Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook російський журналіст Павло Канигін.
"На початку лютого, тобто за кілька тижнів до вторгнення в Україну, в Росії було запроваджено новий ГОСТ із термінових поховань у результаті військових дій. Деякі знають, але є у нас і такий стандарт. Цей ГОСТ також описує математику втрат мирного населення. І те, скільки буде жертв в результаті облоги великого міста, наприклад, Маріуполя. Ми уважно вивчили ці документи, де сухою канцелярською мовою пояснюється жах, що всі ці місяці ми бачимо в Україні", - пише Канігін.
Журналіст стверджує, що російський уряд знав, що в результаті облоги українських міст жертви обчислюватимуться десятками та сотнями тисяч цивільних, і це прописано у ГОСТах
"Облога великих міст - це винищення до 30% мирних жителів", - цитує документ Павло Канигін.
Журналіст також публікує думку директора Центру кримінального правосуддя в Університеті Амстердама Сергія Васильєва, який вважає, що для майбутнього суду ці російські ГОСТи стануть непрямим доказом навмисного характеру злочинів проти людяності.
На підтвердження теми ГОСТів у своїй статті на сайті «Продолжение следует» Павло Канигін аналізує розслідування ведучої телеграм-каналу «Ми вижили в Маріуполі» маріупольчанки Інни К., яка перебувала в місті до 16 квітня. Вона запропонувала ще один інструмент для оцінки убитих.
Маріупольчанка звернула увагу своїх передплатників на форми розрахунків жертв, взяті з російських ГОСТів та підручників, що ґрунтуються на досвіді попередніх воєн. Вони показують, що кількість громадянських жертв у Маріуполі може бути не нижче 135 тисяч, і що такий прогноз був чудово відомий тим, хто приймав рішення про штурм міста та його методи.
Інна, яка пережила разом із сім'єю цей штурм, а потім російський фільтраційний табір, робить висновок, що «повномасштабний геноцид великого міста з максимальною кількістю жертв серед мирного населення не просто мав місце, але був спланований заздалегідь».
Більш детально про розслідування Інни К. та російські ГОСТи на вбивство читайте тут.
Читайте також: В окупованому Маріуполі смертність майже в тридцять разів перевищує народжуваність