Сегодня:
Последние записи
Нагода спричинила обледеніння проводів, падіння дерев та пориви електроліній. На Дніпропетровщині енергетики працюють у посиленому режимі. За останню добу світло повернули у майже 24 тисячі домівок...
На 10 січня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 38,23 грн. Курс долара виріс на 3 коп. Курс євро встановлений на рівні 41,82 грн. Він виріс ...
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
Женская энергия - сайт для женщин
Баннер

На яку допомогу розраховувати тим, у кого через війну зруйновані будинки

2022-10-03 23:41:07
Источник: https://www.6264.com.ua/

На яку допомогу розраховувати тим, у кого через війну зруйновані будинки

З 24 лютого 2022 року в Україні сотні тисяч людей втратили своє житло через війну. Ворожі війська зруйнували десятки тисяч будинків як багатоквартирних, так і приватних. 

Що робити тим, хто залишився без житла та на яку допомогу від держави їм розраховувати.

В Україні наразі немає єдиного механізму компенсації шкоди, завданої російською агресією нашій країні, її економіці та громадянам. Але при цьому людей, у яких постраждало житло, просять фіксувати всі пошкодження.

Зокрема, громадяни вже мають можливість подати заяви на відшкодування збитків через електронний сервіс держпослуг “Дія”. Лише за першу добу після початку надання цієї послуги наприкінці березня на порталі і в застосунку “Дія” зареєстрували понад 20 тисяч заяв на відшкодування. Й хоча зараз темпи їх оформлення скоротилися до кількох сотень на день, не складно спрогнозувати, що після звільнення від ворога тимчасово окупованих територій на півдні й на сході країни кількість нових звернень по допомогу знов обраховуватиметься десятками тисяч. А для фінансування програми знадобляться десятки й десятки мільярдів доларів.

Питання компенсації збитків розглядалося також на рівні Верховної Ради. 

Законопроект №7198, який пропонує створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна і порядок компенсації за нього від держави, передбачатиме компенсацію не грошима, а новими квартирами чи домами для постраждалих.

Про це під час Всеукраїнського телемарафону заявила голова партії "Слуга народу", народна депутатка Олена Шуляк.

"Розраховуємо, що буде така можливість, коли людина буде сама обирати. Наприклад, у неї зруйнована квартира у місті Харкові, вона зможе обирати інше місто. І навпаки - якщо зруйнована квартира у іншому місті, вона зможе обирати квартиру у Харкові", - сказала вона.

Для того, щоб отримати компенсацію, громадянину необхідно буде подати заяву та документи про зруйноване чи пошкоджене майно через “Дію” чи ЦНАП. Їх вивчить Комісія з розгляду питань щодо надання компенсацій, яку має створити місцеве самоврядування. А виконавчий орган місцевої ради, на території якого розташоване пошкоджене житло, має забезпечити надання компенсацій. Граничний розмір компенсації не перевищуватиме 150 квадратних метрів за один об'єкт нерухомості.

Планується, що виплати також залишаться для тих, чиє житло підлягає відновленню або ремонту після результатів бойових дій.

Поміж іншого, визначено основні показники, які враховуватимуть при оцінюванні заподіяної шкоди. Це - вартість зруйнованого та пошкодженого житла, яке потребує відновлення, фактичні витрати, здійснені для відновлення пошкодженого житлового фонду і об’єктів ЖКГ, фактичні витрати на грошову компенсацію постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок агресії рф, вартість зруйнованих та пошкоджених об’єктів малоповерхового житлового будівництва, у тому числі дачного та садибного типу, а також їх частини, вартість зруйнованих і пошкоджених об’єктів незавершеного житлового будівництва.

Про жодні конкретні цифри - суми й коефіцієнти - наразі не йдеться. Методику оцінювання розробляють Міністерства розвитку громад та територій і з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. 

Існують ще можливості отримати компенсацію. В Міністерстві цифрової трансформації повідомили, що українці, які постраждали від російської агресії, можуть отримати компенсацію у розмірі від 5000 до 30 000 євро, зокрема за знищене житло. Для цього потрібно подати заяву до Європейського суду з прав людини протягом чотирьох місяців з моменту, коли людина постраждала від російської агресії, проте не пізніше 16 січня 2023 року.

Для цього потрібно буде заповнити форму на сайті https://espl.com.ua/auth/guide  та дотримуватися рекомендацій. Строк розгляду заяви може становити від одного року. При цьому, немає гарантії у тому, що заява буде розглянута Європейським судом.

Поки що ж триває етап фіксації руйнувань та подання інформації про пошкоджену та знищену нерухомість. Заявки на майбутні компенсації мають право подавати лише громадяни України.


Суспільство
Частину людей постійно тягне одне до одного. Нерідко вони не можуть цього пояснити. Втім, потяг дуже і дуже сильний.Риби та РакУ цих знаків зодіаку спільна стихія – Вода. Вони неймовірно розуміють ...
Пригоди
Розпочалася шістсот вісімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. За добу ворог завдав 5 ракетних та 52 авіаційних удари (застосувавши 3 ударних БпЛА т...
Суспільство
Станом на 10 січня Україна продовжує боротися з російськими окупантами та ліквідовувати особовий склад орків і їх техніку. За добу українські військові ліквідували 800 рашистів. Як повідомляє ...
Кримінал
Патрулюючи вулицю Засумську, патрульні роти тактико-оперативного реагування (ТОР) виявили чоловіка, який порушував публічний порядок.Під час перевірки особи 37-річного громадянина охоронці порядку ...