Упродовж літа майже 50 медичних працівників з усієї України проводять публічні лекції з метою сформувати в українців свідоме ставлення до вакцинації та стану свого здоров’я – зокрема, в умовах активного поширення інфекційних захворювань.
Ініціатива триває в межах нового проєкту ЮНІСЕФ та Українського католицького університету у 5 областях України – Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Закарпатській та Чернівецькій.
З початку проєкту медики проконсультували понад 5000 українців. Зокрема, на Львівщині таких відкритих зустрічей провели уже 112. Медпрацівникам вдалося проконсультувати понад 1000 вимушених переселенців, що обрали для себе новим місцем проживання Львівську область.
Традиційно найбільше люди цікавляться тим, як отримати щеплення від дифтерії та правця, COVID-19, гепатиту B та поліомієліту.
Окрім цього, медики дають поради мамам з питань грудного вигодовування та координують щодо отримання грошової допомоги за програмою «Спільно», яку надає ЮНІСЕФ, розповідає координаторка проєкту у Львівській області Софія Сидоренко.
“Пропрацювавши два місяці над проєктом, дуже цікаво спостерігати за прогресом не лише самого проєкту, а і того, які зміни відбуваються з людьми, які були вимушені залишити свої домівки та приїхати до Львівщини. Частина знайшла житло не на базах прихистків, частина знайшла роботу в нових містах, частина повернулась додому. Дуже тішить те, що навіть в умовах невизначеності люди рухаються вперед і продовжують жити.
Також бачу, що чимала кількість людей, які не були вакциновані дотепер, не робили цього суто через брак знань та розуміння, для чого це потрібно робити, уже змінили свою думку. Тому є надія, що поступово, завдяки подібній просвітницькій роботі кількість людей, які убезпечують своє здоров’я за допомогою вакцинації, зростатиме”, – пояснює Софія Сидоренко.
Долучитися до проєкту виявили бажання більше 200 медичних працівників із усієї України висловили бажання взяти участь в ініціативі. Кандидатів обирали за результатами конкурсу. Серед них професори університетів, сімейні лікарі та інтерни. Багато з медпрацівників, хто приєднався до проєкту, самі стали переселенцями, тож мають змогу проводити такі ініціативи з особистим розумінням усього контексту.