У серпні 2022 року на громадян України очікують деякі зміни. Зокрема, вони торкнуться освітньої, медичної сфер, соціального захисту.
Про те, що зміниться у житті криворіжців з серпня 2022, повідомляє сайт 0564.ua.
З 1 серпня антибіотики у аптеках можна буде купити виключно за рецептом лікаря. Очікується, що відсьогодні українцям видаватимуть електронний рецепт на антибіотики. Однак пресслужба Міністерства охорони здоров'я уточнює, що така можливість буде доступною в закладах, які підключені до електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ). У випадку, якщо заклад, до якого звернувся пацієнт, не працює з ЕСОЗ, лікар має виписати пацієнту паперовий рецепт.
В МОЗ повідомили порядок отримання рецепту на антибіотик:
1) Необхідно звернутися на прийом до лікаря (це може бути лікар як первинної медичної допомоги, так і лікар спеціаліст. Декларація для цього не потрібна).
2) За необхідності, після огляду лікар випише е-рецепт на антибіотик та видасть пацієнту інформаційну довідку, яка містить усю інформацію про призначення.
3) У випадку, якщо заклад не працює з ЕСОЗ, лікар випише пацієнту паперовий рецепт.
Уточнюється, що пацієнт може придбати антибіотик за рецептом у будь-якій аптеці. Для цього достатньо предʼявити інформаційну довідку чи паперовий рецепт фармацевту.
У МОЗ звернули увагу, що відпуск антибіотиків за рецептом в аптеках буде здійснюватися тільки у тих регіонах країни, де немає обмежень у доступі до медичних послуг та лікарських засобів. Тобто на тимчасово окупованих територіях, а також на територіях, де ведуться бойові дії, аптеки на час дії воєнного стану будуть відпускати антибіотики без рецепта.
Ще одне виключення поширюється на закупки антибіотиків волонтерськими та благодійними організаціями. Так, на запит військової частини, підрозділу чи певного медичного закладу волонтери як і нині можуть закуповувати антибіотики у дистрибʼюторів без рецепта.
Продовжується вступна кампанія 2022. Відповідно до затвердженого МОН плану на серпень попадають важливі етапи процесу.
Абітурієнтам, котрі вступають на бакалавра, необхідно пам'ятати, що для тих, хто вступатиме на контрактну форму навчання, творчий конкурс відбудеться з 9 до 16 серпня.
Заяву для вступу можна подати з 29 липня до:
8 серпня – для абітурієнтів, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди, творчих конкурсів ( з 9 до 16 серпня);
23 серпня – для осіб, які вступають за результатами НМТ, а також творчих конкурсів, які були складені з 1 до 18 липня.
Не пізніше 29 серпня 2022 року має відбутися оприлюднення рейтингових списків на бюджетні місця.
Щодо серпневих заходів вступної кампанії у магістратуру:
відсьогодні розпочинається реєстрація електронних кабінетів;
з 10 до 17 серпня – основна сесія МКТ і МТНК;
з 7 до 10 вересня – додаткова сесія МКТ і МТНК.
Подання заяв для вступу починається 16 серпня та завершиться:
23 серпня – для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди замість МТНК або МКТ;
15 вересня – для осіб, які вступають на основі результатів МТНК, МКТ, або тільки фахового іспиту в закладі освіти.
У Кривому Розі влада розширила список категорій населення, які потребують підтримки та допомоги. З 1 серпня до списку категорій криворіжців, які матимуть можливість отримати продуктові набори додаються:
27 категорія - сім’ї загиблих, померлих військовослужбовців у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України;
28 категорія - сім’ї військовослужбовців, члени яких перебувають у полоні;
29 категорія - сім’ї військовослужбовців, у складі яких є учасники бойових дій – воїни-інтернаціоналісти;
30 категорія - сім’ї військовослужбовців, у складі яких є учасники бойових дій;
31категорія - сім’ї, у складі яких є потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорій 2Б, 3Б;
32 категорія - сім’ї, у складі яких є особи з інвалідністю під час проходження військової служби, на яких поширюється чинність Закону України «Про соціальний і правовий статус військовослужбовців та членів їх сімей»;
33 категорія - сім’ї, у складі яких є отримувачі допомоги при народженні дитини;
34 категорія - сім’ї, у складі яких є отримувачі пенсії та допомоги по втраті годувальника на дітей;
35 категорія - прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу;
36 категорія - сім’ї, у складі яких є працівники комунальних установ соціальної сфери, що утримуються коштом Криворізької міської територіальної громади;
37 категорія - сім’ї, у складі яких є отримувачі допомоги по безробіттю (перебувають на обліку в службі зайнятості, як отримувачі допомоги).
З 1 серпня криворіжці вказаних вище категорій можуть отримати набори щоденно, в робочі та вихідні дні з 8.00 до 17.00 години у 27 пунктах видачі.
Ті криворіжці, яким видача була визначена у відповідності з раніше прийнятими рішеннями за 26 категоріями, але які ще не отримали, також можуть отримати їх у зазначених пунктах видачі.
Список раніше визначених категорій на перших двох етапах можна переглянути тут: https://kr.gov.ua/ua/news/pg/270622129533410_n/
Сім’ї, які можуть бути віднесені до декількох категорій, отримують продуктовий набір тільки в одній з перелічених категорій, за їх вибором.
Національний банк України ініціював проведення благодійної акції "Смілива гривня". Протягом наступних трьох місяців по всій Україні триватиме збір монет номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень. Сума зібраних коштів буде перерахована на потреби Збройних Сил України.
24 лютого Національний банк відкрив спеціальний мультивалютний рахунок для допомоги українським захисникам. Кошти на нього надходять як від громадян та підприємств України, так і від міжнародної спільноти. За п’ять місяців від початку повномасштабної війни на цей рахунок перераховано понад 20 мільярдів гривень. Проте війна триває, і підтримка для Збройних Сил України зараз потрібна, як і в перші дні війни.
Як зазначила пресслужба НБУ, наразі в обігу перебуває понад 14 млрд монет на суму більше 5 млрд грн. Значна кількість розмінних монет, зокрема монет номіналом 10 коп. (28,5% від загальної кількості монет в обігу) та 50 коп. (9,3% від загальної кількості) часто не використовується громадянами для готівкових розрахунків та лежить у скарбничках чи кишенях. Водночас ці кошти можуть допомогти українським захисникам боронити країну від російського загарбника.
З 1 серпня до 31 жовтня 2022 року кожен громадянин зможе долучитися до акції, зібрати монети і принести їх до відділень АТ "Ощадбанк" та АТ "ПУМБ" – не лише в Києві, але майже в усіх регіонах країни, де працюють ці банки, зважаючи на безпечні умови роботи. Можна також організувати колективний збір коштів серед громад певного району, житлового комплексу, на роботі або в інших спільнотах.
Довідково:
5 млрд грн – це приблизно 70 сучасних безпілотників BAYRAKTAR, або 25 реактивних артилерійських систем залпового вогню HIMARS, або 50 танків Т-90, або 150 машин бойової піхоти.
Державний портал розшуку неповнолітніх "Діти війни" розпочав свою роботу сьогодні, 1 серпня.
"Інформаційна платформа "Діти війни" допомагатиме правоохоронним органам збирати інформацію про дітей, які постраждали під час війни… Це місце, де ви можете повідомити про зниклу дитину, про злочини проти дітей, якщо ви знайшли дитину, якщо вам відомо про факт депортації, про примусову зміну громадянства, про усиновлення", - повідомила уповноважений Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук.
Постановою від 07.07.2022 р. №138 Нацбанк вніс зміни до Інструкції про порядок відкриття та закриття Національним банком України рахунків клієнтам.
Під час відкриття/закриття рахунку клієнту перевірятимуть наявність інформації про внесення такої особи до Єдиного реєстру боржників та у разі її наявності надіслати повідомлення в установленому законодавством України порядку органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю про відкриття/закриття рахунку клієнта, унесеного до Єдиного реєстру боржників, у день відкриття/закриття рахунку.
Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.