День Української Державності 28 липня відзначають в 2022 році вперше, а указ про введення цього свята був підписаний президентом рік тому. Дата для вшанування зародження держави була обрана не випадково - вона збігається з Днем Хрещення Русі-України.
Ініціював запровадження нового свята День Української Державності президент Володимир Зеленський влітку 2021-го, а Верховна Рада наприкінці травня поточного року підтримала законопроект 257 голосами "за".
За кілька днів до святкової дати глава держави у своєму зверненні відзначив, що День Української Державності, що ми станемо відзначати на шостому місяці російсько-української війни, стверджуватиме зв'язок нині живих українців з багатьма поколіннями нашого народу.
"Понад тисячу років державотворчому досвіду українців, нашій культурі, нашій самобутності, українському характеру", - сказав президент.
Так, нове свято має сприяти утвердженню спадкоємності багатої історії Української держави, що бере початок з часів Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, Литовсько-Руської держави, Гетьманщини, УНР, ЗУНР, Карпатської України до сучасної України.
Додамо, що День Української Державності, як вказувалося в пояснювальній записці до ще тоді законодавчої ініціативи (№№ 5864), має протистояти фейковому образу, який просуває РФ, нібито українці - не окремий народ, а начебто складають частину їх сумнозвісного "русского мира", і так далі.
Спочатку планувалося, що День Української Державності 28 липня повинен стати вихідним. Та повномасштабна війна РФ проти України змінила ситуацію.
Оскільки в країні діє воєнний стан, додаткові вихідні зараз - скасовані.
Отже, до завершення воєнного стану всі державні свята в Україні вважаються робочими днями — зокрема і День української державності.