Начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій розкрив ключові питання початку навчального року в області в умовах воєнного стану.
Щодня маю багато звернень від батьків школярів щодо навчального року. Тому пояснюю ситуацію?, - написав Сергій В'ячеславович.
На наступний навчальний рік влада має три пріоритети:
Кінцеві рішення буде приймати засновник закладу на підставі безпекового висновку військової адміністрації та подання педагогічної ради закладу.
Зараз школи Хмельниччини активно приводять до ладу укриття, системи оповіщення, шляхи евакуації, однак у будь-який момент мають бути готовими перейти на дистанційне навчання, якщо зміниться безпекова ситуація.
Зі зрозумілих причин традиційне навчання на тимчасово окупованих та особливо небезпечних територіях не відбуватиметься. Ми уже маємо приклад, коли діти з Луганської області підключалися до он-лайн навчання в наших школах.
За словами міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, офлайн навчання – це соціалізація та символ того, що навіть під час війни Україна продовжує освіту та формує майбутнє. Проте безпека та комфорт учасників освітнього процесу завжди залишатиметься на першому місці.
Додам, що батьки можуть обирати формат навчання для своїх дітей, а школи мають шукати можливості та варіанти забезпечення цього. Жодна дитина не буде відрахована через вибрану батьками форму навчання, - зазначив очільник області.
Читайте також:"У Кам'янці-Подільському понад 23 мільйони гривень боргів за землю".