У Запоріжжі в новому форматі запрацював найбільший хаб для переселенців.
Йдеться про локації, яка розміщена на "Епіцентрі". Цей хаб працює щодня, цілодобово, без вихідних. Починаючи з 9 березня тут прийняли понад 170 000 переселенців, третина з них - діти.
Якщо раніше людей приймали в самому приміщенні "Епіцентру", то зараз для цих цілей облаштоване ціле наметове містечко.
"Ми запросили до цього хабу представників Херсонскої області, Луганської, Маріуполя, представників різних відомств. Ми створили їм умови. Тут також працюють представники Мелітопольського, Василівського, Бердянського, Пологівського районів", - сказав голова області Олександр Старух.
Представники влади запевняють, що такий хаб єдиний на південному сході України.
За словами начальника управління по роботі з молоддю та сім'єю Запорізької міської ради Олексія Савицького, тут додали комфорт для людей.
"Є кімната для дітей. Туди плануємо встановити плазму аби вони могли дивитись мультики і трохи відволіктися від важкої дороги і того життя, яке в них було через війну. Дорога дійсно важка. ДСНС встановили кондиціонери і надали ці мобільні намети. Тут можна зареєструватися і отримати матеріальну допомогу, медичну допомогу, поїсти, отримати консультації психолога, соціального працівника. Крім того, є діти, які подорожнього самі. Їх тут зустрічають і далі направляють в патронатні сім’ї, в кого є родини, їдуть до них, а ми допомагаємо встановити зв’язок", - сказав він.
За словами голови Пологівського району Артура Крупського, щодня до Запоріжжя різна кількість людей. Вже виїхало з району вже понад 65% мешканців.
"Завдання хабу - вирішувати максимальну кількість проблем. Сьогодні їхати можна лише через Василівку. Там обмежена пропускна здатність - в день по 200 машин. Люди там стоять довго: хтось добу, а хтось - три", - говорить він.
З початком війни запорізькі рятувальники не лише розміновують, гасять пожежі, а й задіянні в підвезенні води, супроводі гуманітарних колон, а також допомагають облаштовувати подібні хаби.
"Ми надали намети, які ми отримали в якості гуманітарної допомоги від іноземних партнерів, вони обладнані кондиціонерами. Ми прийняли рішення надати їх для облаштування хабу для переселенців. Зараз вирішується питання встановлення душових кабін, аби в таку спеку люди могли отримати гігієнічні процедури", - розповідає пресофіцер ГУ ДСНС у Запорізькій області Юлія Баришева.
Останнім часом значно збільшилася кількість біженців з Миколаївської та Херсонської областей. І саме цей хаб для них стає першим прихистком на підконтрольній Україні території.