Інструкція, що робити при хімічній та ядерній атаках.
27 лютого Путін наказав перевести сили стримування на особливий режим бойового чергування. Йдеться і про ядерну зброю.
Ми вирішили розповісти, як поводити себе при хімічній чи ядерній атаках.
При хімічній атаці чи аварії насамперед необхідно:
Також поради стосуються правил евакуації.
При ядерній атаці:
Після вибуху кращий варіант - потрапити всередину підвалу будівлі або кімнати без вікон. Якщо потрапити до підвалу не вдається - то зайдіть до найбільш ізольованого приміщення. Варіант з метро - найпріоритетніший, адже він підходить для довгострокового укриття.
Ваша головна турбота - як врятуватися від радіації та радіоактивних опадів після вибуху, які можуть тривати тижні. Навіть якщо ви живете за 100-150 км від місця вибуху, зверніть увагу на новини про те, куди переважно прямує цей потік. Ймовірно, вам все одно доведеться шукати сховище під землею.
Найбільш ймовірні цілі для ядерної атаки - це урядові будівлі, військові бази, великі торгові точки, електростанції та порти.
Зверніть увагу, що на вашому одязі і на шкірі обов'язково залишаться сліди радіоактивних опадів. Тому ще одне важливе завдання — врятуватися від радіації після ядерного вибуху, позбавившись одягу та відмившись, якщо це можливо. Одяг рекомендується загорнути в пластиковий пакет і помістити якнайдалі від людей і тварин. Якщо є можливість прийняти душ, не використовуйте жодних мочалок. Використовуйте якомога більше мила та шампуню. Після душу далі радимо уникати контакту з водою: радіація поступово почне просочуватися у ґрунтові води.
На жаль, немає способу з'ясувати заздалегідь, як довго вам доведеться залишатися в притулку після того, як ви врятувалися від ядерного вибуху. За оцінками фахівців, може пройти від кількох днів до кількох тижнів, перш ніж рівень радіації опуститься достатньо. Слухайте радіо, чекайте на інформацію в інтернеті: вам повідомлять, у який момент вихід на вулицю стане можливим і не призведе до загибелі.
Бережіть себе!