В Україні триває реформа шкільного харчування. Постановою Кабміну з січня в школах і садочках змінюються норми харчування – його обіцяють зробити кориснішим і якіснішим. У зв’язку з цим дещо змінюється і ціна.
Однак, як і до цього, забезпечено буде безкоштовне (за рахунок місцевого бюджету) харчування діток пільгових категорій. Не зміниться і відсоток батьківської плати за харчування в садочках: 60% у місті, 40% - у селах громади. Решту вартості доплачується з місцевого бюджету, інформує пресслужба Кам'янець-Подільської міської ради.
Із 1 січня 2022 року школи і дитячі садки Кам’янець-Подільської міської територіальної громади перейшли на оновлене меню, яке розробляв популярний шеф-кухар Євген Клопотенко.
Нове меню передбачає зменшення хлібобулочних виробів, поступову відмову від цукру та солі, а також збільшення овочів і м'яса.
Кабмін затвердив нові Норми та Порядок організації харчування в закладах освіти і дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.
Основою нового підходу, закладеного в документі, є збагачення раціону дітей фруктами та овочами, молочними продуктами, м’ясом і рибою, обмеження кількості солі, цукру, жирів, хліба та картоплі, а також виключення ковбасних виробів, сосисок тощо.
Однією з важливих та довгоочікуваних змін є можливість організувати дієтичне харчування для дітей з особливими дієтичними потребами, зокрема з непереносимістю глютену та лактози. Тепер це чітко визначено документом та дає підстави закупляти відповідні продукти харчування.
Відповідно до нових нормативних документів, рішенням сесії від 6 січня 2022 року було затверджено програми "Харчування дітей пільгових категорій визначених законодавством в закладах загальної середньої та дошкільної освіти на 2022 рік" та "Харчування дітей із сімей, які потребують соціальної підтримки в закладах загальної середньої та дошкільної освіти на 2022 рік" та встановлено вартість харчування з 01.01.2022 р.
Зменшиться норма солі (вживати можна буде лише йодовану), хліба, цукру, під забороною ковбасні вироби, сосиски, м’ясні та рибні консерви.
Натомість збільшиться норма молочних продуктів, овочів та фруктів, додаються сухофрукти, урізноманітниться меню, адже тепер воно буде чотиритижневе (кожна страва повторюватиметься лише один раз на місяць). У меню серед яких як традиційні українські страви, так і страви світової кухні.
Крім цього у ЗЗСО громади змінюються і умови організації харчування дітей, а саме:
1. За рахунок коштів міського бюджету забезпечується безкоштовним одноразовим харчування, згідно з поданими документами, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах, дітей з числа внутрішньо переміщених осіб чи дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України (дітей з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"):
2. За рахунок коштів міського бюджету забезпечується безкоштовним одноразовим харчування, згідно з поданими документами, діти громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітей, один з батьків яких брав/бере безпосередню участь в ООС, АТО, діти, один з батьків яких отримав інвалідність (поранення) під час участі в ООС, АТО, діти із сімей, які мають трьох і більше дітей, дітей з інвалідністю:
3. За рахунок коштів міського бюджету забезпечується безкоштовним одноразовим харчування діти 1-4 класів, окрім дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відповідно до встановленої вартості:
Слід зауважити, що нова вартість харчування в міських школах буде встановлена з моменту підписання договорів, які будуть укладені за результатами проведення відкритих торгів із закупівлі послуг харчування пільгових категорій учнів на 2022 рік. З 10 січня 2022 року в школах харчуються також безкоштовно всі пільгові категорії, але за ціною 2021 року.
Різниця вартості харчування в місті та сільській місцевості пояснюється тим, що в міських закладах загальної середньої освіти послуги по харчуванню надають підприємці, а в сільській місцевості самостійно організовують приготуванням та реалізацією готових страв.
У закладах дошкільної освіти з 3-разовим харчуванням за день відвідування:
Батьківська плата за харчування в закладах дошкільної освіти в міській місцевості становить 60 відсотків вартості харчування в день за дні відвідування дитиною закладу дошкільної освіти (29,40 грн - в групах середнього та старшого дошкільного віку, 22,80 грн – в групах раннього та молодшого дошкільного віку).
Батьківська плата за харчування в закладах дошкільної освіти в сільській місцевості становить 40 відсотків вартості харчування в день за дні відвідування дитиною закладу дошкільної освіти (19,60 грн - в групах середнього та старшого дошкільного віку, 15,20 грн - в групах раннього та молодшого дошкільного віку).
Звільнено від плати за харчування, згідно поданих документів:
Разом з тим, Програми "Харчування дітей пільгових категорій визначених законодавством в закладах загальної середньої та дошкільної освіти на 2022 рік" та вартості харчування в закладах загальної середньої та дошкільної освіти з 01.01.2022 року" та "Харчування дітей із сімей, які потребують соціальної підтримки в закладах загальної середньої та дошкільної освіти на 2022 рік" та встановлення вартості харчування з 01.01.2022 р." були прийняті 06 січня 2022 року. Батьківська плата за харчування в закладах дошкільної освіти в січні 2022 року була нарахована по встановленій вартості 2021 року. В лютому 2022 року централізованою бухгалтерією буде проведено перерахунок батьківської плати, так як дітки з 10 січня 2022 року харчуються за новими нормами та вартістю.
Читайте також:"Розпуск міської ради. Як відбувається? Для чого? І як це вплине на Кам’янець?".