Сегодня:
Последние записи
Нагода спричинила обледеніння проводів, падіння дерев та пориви електроліній. На Дніпропетровщині енергетики працюють у посиленому режимі. За останню добу світло повернули у майже 24 тисячі домівок...
На 10 січня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 38,23 грн. Курс долара виріс на 3 коп. Курс євро встановлений на рівні 41,82 грн. Він виріс ...
Сьогодні зранку, 10 січня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два рашиські кораблі.Як повідомляє пресслужба ВМС, серед них відсутні ракетоносії.В Азовському морі перебуває один ворож...
Модернізований ЦНАП у Полтаві працює близько двох тижнів. За цей час люди вже отримали майже 2 тисячі адміністративних послуг у безбарʼєрному просторі.Про це 9-го січня повідомляє пресслужба Полтав...
Женская энергия - сайт для женщин
Баннер

Ліквідація тіньових схем та схем ухилення від оподаткування, протидія фальсифікату,- Роман Лисаковський розповів про роботу податкової міліції області

2021-07-22 11:21:53
Источник: https://www.0352.ua/

Ліквідація тіньових схем та схем ухилення від оподаткування, протидія фальсифікату,- Роман Лисаковський розповів про роботу податкової міліції області

Про здобутки податкової міліції Тернопільщини за перше півріччя 2021-го року виданню 0352.ua розповів її керівник Роман Лисаковський.

Він зазначив, що підрозділи податкової міліції продовжують виконувати свої завдання щодо протидії злочинності у сфері оподаткування та забезпеченню надходжень до бюджету за рахунок скорочення «тіньового» сегменту економіки.

Основним напрямками є: ліквідація тіньових схем, пов’язаних із податком на додану вартість, у тому числі упередження незаконного відшкодування ПДВ з бюджету; протидія незаконному виготовленню та надходженню в обіг фальсифікованої підакцизної продукції; ліквідація схем ухилення від оподаткування у сферах економіки з найбільшою рентабельністю, зокрема, у будівельній галузі, сільському господарстві та інших.

Так, за результатами роботи у січні-червні 2021 року у ході розслідування кримінальних проваджень забезпечено відшкодування майже 14 мільйонів гривень.

У тому числі у закінчених кримінальних провадженнях за фактами умисного ухилення від сплати податків до бюджету забезпечено надходження більше 8 мільйонів прихованих податків та фінансових санкцій, нарахованих за їх несвоєчасну сплату. У всіх випадках службові особи суб’єктів господарювання, які обвинувачувались в умисному ухиленні від сплати податків, під час досудового слідства добровільно у повній мірі відшкодували завдані ними збитки, а тому до суду направлені клопотання про звільнення їх від кримінальної відповідальності.

- Одним із найважливіших напрямків нашої роботи,- розповідає Роман Лисаковський,- є протидія протиправним схемам з ухилення від сплати податку на додану вартість.

Слід відзначити, що постійна модернізація процесу адміністрування ПДВ разом із комплексом оперативних заходів податкової міліції перетворили шахрайство з ПДВ на непопулярний і дуже ризиковий спосіб тіньового заробітку. Створення автоматизованих систем електронного адміністрування ПДВ, запровадження дієвих критеріїв ризиків спільно з проведенням слідчо-оперативних заходів дало можливість мінімізувати бюджеті втрати, ефективно протидіяти незаконному відшкодуванню ПДВ з бюджету.

Це дуже важливо, оскільки в Україні за рахунок ПДВ формується значна частина доходів бюджету. Для прикладу, у нашій області надходження ПДВ становлять половину податкових надходжень до Державного бюджету і у порівнянні із минулим роком обсяги поступлень цього податку зросли більш як у 1,5 рази.

З початку року у закінчених кримінальних провадженнях забезпечено надходження до бюджету ПДВ, фінансових санкцій і пені по цьому податку на суму близько 4 млн. гривень.

Крім цього, встановлені 4 факти порушення закону службовими особами суб’єктів господарювання, які отримали або намагались отримати бюджетне відшкодування податку на додану вартість на загальну суму 1,3 млн. гривень. Тривають досудові розслідування.

У даному контексті притягнення винних до кримінальної відповідальності не є для нас самоціллю, проводимо також і превентивні заходи. Трапляється, що після ознайомлення із доказами, отриманими працівниками податкової міліції за результатами відпрацювання заявлених до відшкодування сум ПДВ, службові особи суб’єктів господарювання самостійно подають уточнюючий розрахунок та зменшують суми заявленого бюджетного відшкодування. Зокрема, з початку цього року після відпрацювання працівниками податкової міліції керівниками кількох підприємств самостійно зменшено заявлене бюджетне відшкодування по податку на додану вартість на 4,8 млн. гривень.

В полі зору податкової міліції перебувають будівельна галузь та ринок будматеріалів.

Так, цього року завершено розслідування та направлено до суду кримінальне провадження стосовно посадової особи будівельної фірми, яка займається будівництвом та реалізацією квартир і нежитлових приміщень. За результатами вжитих податковою міліцією заходів у ході слідства добровільно у повному обсязі сплачені приховані податки, а також відшкодована шкода, завдана державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня), на загальну суму 3,9 млн. гривень. Враховуючи наведене, судом прийнято рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Слід відзначити, що будівельна галузь, враховуючи значний обсяг «тіньових» операцій по продажу нерухомості, зловживання при виділенні земельних ділянок під будівництво, непрозорі схеми постачання будматеріалів залишається однією із найбільш ризикоорієнтованих. Тому ці операції є предметом пильної уваги та постійного моніторингу з боку співробітників податкової міліції.

Велика частина валового продукту нашого регіону отримується у сільському господарстві, а тому значну увагу приділяємо протидії кримінальним схемам ухилення від оподаткування у цій галузі.

Так, службові особи одного із сільськогосподарських підприємств під час реалізації виробленої продукції не у повній мірі відображали це в податковій звітності. У ході досудового слідства приховані податки, а також фінансові санкції та пеня на загальну суму 4,2 млн. грн.. сплачені у повному обсязі. Тому до суду внесено клопотання про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності.

Незважаючи на посилення санкцій за порушення порядку обігу підакцизних товарів, дана сфера і надалі залишається однією із найбільш криміналізованих.

Впродовж першого півріччя цього року з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей акцизної групи на суму близько 28 мільйонів гривень, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, вилучено більше 130 тисяч пачок сигарет, 5 тисяч літрів фальсифікованих алкогольних напоїв, припинено діяльність 3 підпільних цехів по їх виготовленню.

Крім цього, вилучено більше 70 тисяч літрів спирту. У разі його надходження у підпільне виробництво цього було б достатньо для виготовлення понад 160 тисяч літрів алкогольного фальсифікату.

До кримінальної відповідальності за злочини у сфері незаконного обігу підакцизних товарів притягнуто 7 осіб. У тому числі притягнуто до кримінальної відповідальності 3 членів організованої злочинної групи, які забезпечували діяльність підпільного цеху із виготовлення горілчаних та коньячних виробів. Організатора засуджено до 5 років позбавлення волі з відстрочкою виконання вироку, а двох його спільників до 4 років позбавлення волі з відстрочкою виконання вироку. Крім цього, їм доведеться сплатити штрафи на загальну суму більше 300 тисяч гривень.

Вилучаємо великі партії тютюнових виробів. Так, наприкінці червня набрало законної сили рішення суду стосовно жителя міста Тернополя, який займався придбанням та транспортуванням з метою збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів. У квітні цього року працівниками податкової міліції в нього вилучено 12 тисяч пачок сигарет іноземного виробництва без марок акцизного податку встановленого взірця. Судом прийнято рішення вилучені підакцизні товари, орієнтовна вартість яких становить 660 тис. гривень, конфіскувати.

Відповідно до доручення керівництва держави працівниками податкової міліції у взаємодії із іншими правоохоронними та контролюючими органами здійснюються заходи щодо ліквідації схем ухилення від сплати податків на ринку пального.

Зокрема, встановлено групу осіб, які купляли у представників мереж автозаправних станцій відомих брендів талони та смарт-картки на пальне за цінами, нижчими від роздрібних, та перепродували фізичним особам за готівку. Отримані доходи розподілялись між учасниками протиправної схеми, а податки не сплачувались. За проведеними підрахунками обсяг реалізації палива за даною схемою становив близько 500 тонн на місяць. За результатами слідчих дій, проведених на території Тернопільської та Вінницької областей, вилучено талонів та смарт-карток, які перебували в тіньовому обігу, на майже 160 тисяч літрів пального на суму понад 4 млн. гривень. Триває досудове розслідування.

Проводяться заходи по виявленню та припиненню фактів реалізації неякісного та контрафактного пального. Як показує практика, у власників нелегальних АЗС відсутні дозвільні документи на виконання робіт підвищеної небезпеки та використання устаткування для зберігання та реалізації пального. Всього з початку року податковою міліцією встановлено 6 фактів торгівлі паливно-мастильними матеріалами без наявності ліцензій та будь-яких документів, що засвідчують походження, виробника та якісні характеристики пального. Матеріали направлені до контролюючих органів, за результатами їх розгляду застосовано фінансові санкції на загальну суму 2 млн. гривень.

В цілому ж, завдяки вивільненню споживчого ринку від незаконно виготовленої продукції, упереджено втрати бюджету від ненадходження акцизного податку на суму більше 9 млн. гривень.

З кожним роком бізнес все більше переходить у мережу Інтернет. Законослухняні підприємці роблять це для того, щоб наблизити себе до клієнтів, забезпечувати для них кращий рівень сервісу, тоді як представники «тіньового» бізнесу користуються можливістю приховати протиправну діяльність.

Зокрема, численними є випадки, коли з метою збереження анонімності, зловмисники через Інтернет - сайти, розробникам та адміністраторами яких є легальні ІТ-компанії, приймають замовлення на продаж контрафактної підакцизної продукції.

З початку року за результатами вжитих працівниками податкової міліції заходів заблоковано роботу 7 таких Інтернет - сайтів.

Співробітники податкової міліції області пліч-о-пліч із військовослужбовцями Збройних Сил України, бійцями Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, представниками інших правоохоронних органів несуть службу в зоні проведення операції Об’єднаних сил. З початку цього року до несення служби у зоні бойових дій залучались троє наших колег.

В цілому від почaтку воєнних дій нa сході крaїни відбулась 21 ротація спецпідрозділу, службу в якому пройшли близько 60 співробітників податкової міліції області. Вони несли службу у складі мобільних груп, патрулюючи лінію розмежування, на контрольних пунктах в’їзду-виїзду, перешкоджаючи незаконному переміщенню товарів та грошових коштів, що використовуються для фінансування терористичної діяльності.

Представники податкової міліції Тернопільщини гідно представляють наш регіон на сході України і їх служба відзначена належним чином: ряд працівників удостоєні держаних нагород, багатьох нагороджено відзнаками командувачів Антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, керівників Донецької та Луганської військово-цивільних адміністрацій, громадськими організаціями.


Суспільство
Частину людей постійно тягне одне до одного. Нерідко вони не можуть цього пояснити. Втім, потяг дуже і дуже сильний.Риби та РакУ цих знаків зодіаку спільна стихія – Вода. Вони неймовірно розуміють ...
Пригоди
Розпочалася шістсот вісімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. За добу ворог завдав 5 ракетних та 52 авіаційних удари (застосувавши 3 ударних БпЛА т...
Суспільство
Станом на 10 січня Україна продовжує боротися з російськими окупантами та ліквідовувати особовий склад орків і їх техніку. За добу українські військові ліквідували 800 рашистів. Як повідомляє ...
Кримінал
Патрулюючи вулицю Засумську, патрульні роти тактико-оперативного реагування (ТОР) виявили чоловіка, який порушував публічний порядок.Під час перевірки особи 37-річного громадянина охоронці порядку ...