Петрів піст завжди починається через тиждень після Дня Святого Духа. Дата залежить від Великодня, тому кожен рік вона змінна. Цього року Петрівка розпочинається 28 серпня. У 2021 році піст буде коротким і триватиме всього два тижні, але в цей період віруючим важливо не порушувати традицій і їсти лише дозволені продукти.
Хто такі апостоли Петро та Павло?
Апостол Петро - один із 12 учнів Ісуса Христа. До зустрічі з Ісусом був рибалкою. Майже у всіх подіях життя Ісуса Христа Петро був поруч зі своїм вчителем. Але у Гефсиманії, коли перед Голгофою Петро так злякався, що тричі відрікся від Христа та втік. Після воскресіння Христа Петро вибачиться перед Господом за свою поведінку, і Той простив Петру та благословив на проповідування Євангелія.Петро ще багато років проповідував, зціляв та допомагав людям, але так і не зміг пробачити собі власну слабкість.
За апокрифічними даними, апостол Петро щоранку плакав. Він виплакав собі очі, які майже нічого не бачили. Навіть коли Петра засудили на смерть через розп’яття, Петро попросив, щоб хрест перевернули догори ногами, бо вважав себе недостойним бути розп’ятим, як Христос.
Язичники виконали це прохання і розп’яли Петра догори ногами.
Апостол Павло (до прийняття християнства - Савл) був фарисеєм, сповідував юдейську віру, знав багато мов, був вченим та мав дар проповіді. Він не бачив Христа за часи життя, але тричі зустрічався з апостолом Петром.
Савл був одним з найстрашніших гонителів християн. Керував побиттям каміннями первомученика апостола Стефана - одного з учнів Христа. Стефана забили до смерті. Після того Господь явився Савлу та осліпив його на три дні, щоб той отямився та увірував. Тільки коли Савл покаявся та увірував у Христа, він знову отримав зір і нове ім’я - Павло. Апостол Павло став одним з найкращих проповідників Євангелія. Його мова мала таку силу, що люди, почувши її, зцілялися та починали прославляти Бога навіть під загрозою смерті.
Петрів піст: що можна, а що не можна їсти
Петрів піст вважається нестрогим – не можна вживати тільки м'ясо, молочні продукти і яйця.
У середу і п'ятницю – відмовляються і від риби;
По вівторках і четвергах можна використовувати для приготування їжі рослинну олію;
На свято Різдва Іоанна Предтечі, 7 липня, риба дозволяється.
Петрів піст: чого не можна робити
У період Петрового посту не прийнято вінчатися або одружитися, хрестити дітей;
У цей період не варто давати гроші в борг;
Церква забороняє випивати – можна лише пригубити вино на церковне свято;
Під час Петрового посту забороняється гадати;
Не варто ходити до лісу – звірі стають агресивними.